PIIB przygotowuje się do XI Zjazdu Sprawozdawczego

2012-05-15 12:06
PIIB przed XI Zjazdem
Autor: PIIB PIIB przed XI Zjazdem Sprawozdawczym

XI zjazd PIIB zaplanowano na 6-7 lipca 2012 roku. Ostatnie spotkanie prezydium władz Izby dotyczyło organizacji tego wydarzenia, omówiono również bieżące sprawy, w tym dostęp do internetowego wykazu norm i konieczność podwyższenia składek członkowskich. Wszystkie wnioski będą poddane głosowaniu uczestników Zjazdu.

PIIB bardzo chciała wdrożyć elektroniczny dostęp do wykazu obowiązujących w budownictwie norm (eurokody). Jednak koszty zakupu norm oraz koszty obsługi tego przedsięwzięcia okazały się bardzo wysokie. Nie ma też gwarancji, że liczba inżynierów korzystających z takiego wykazu (PIIB ma obecnie ponad 116 tys. członków) uczyni inwestycję opłacalną. i nawet jeśli zostaną. Jak dotychczas, zainteresowanie tą inicjatywą jest raczej niewielkie. Dlatego Prezydium KR PIIB został zaprezentowany inny wariant, którego autorem jest Polski Komitet Normalizacyjny - Pakiet „Lex norma Premium AW” (akty prawne i normy powiązane oraz aktualne i wycofane normy z ICS 91 i 93 plus dyrektywa wyroby budowlane oraz normy zharmonizowane , dostępnych byłoby 5800 norm z jednoczesnym dostępem do 100 stanowisk). Takie rozwiązanie to koszt ponad 100 tys. zł netto rocznie. O losach tego przedsięwzięcia zadecyduje Krajowa Rada.

Na zjeździe zostanie też zdecydowane, czy wzrosną składki członkowskie: na okręgową izbę o 4 zł miesięcznie i na Krajową Radę o 1 zł miesięcznie). Nowe regulacje powinny wejść w życie od 1 stycznia 2013 r. Kolejną zmiana w finansach PIIB jest propozycja wprowadzenia od 2014 roku waloryzacji wysokości składki członkowskiej w wysokości równej wskaźnikowi wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych (wyliczony przez GUS) za rok kalendarzowy poprzedzający rok. Waloryzacja wysokości składek jest uzasadniana ogólną sytuacją gospodarczą i inflacją. Przed lipcowym Zjazdem omówiono także projekt budżetu izby PIIB na rok 2013.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej