PIIB przewodniczy Grupie B-8

2010-07-13 13:43

W siedzibie Krajowej Izby Urbanistów w Warszawie odbyło się spotkanie Grupy B-8. Prezydencję na najbliższy rok przejęła w niej Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Grupa B-8 to dobrowolne porozumienie: Izby Urbanistów, Izby Architektów, PIIB, Towarzystwa Urbanistów Polskich, Stowarzyszenia Architektów Polskich, PZITB, Izby Projektowania Budowlanego oraz Izby Gospodarczej Projektowania Architektonicznego. W styczniu 2008 r. do Grupy przystąpiły: Geodezyjna Izba Gospodarcza i Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Grupa zajmuje się wypracowaniem wspólnych stanowisk odnoszących się  m.in. do funkcjonowania branży budowlanej, czy też samorządów zawodowych.

Uczestnicy ostatniego spotkania Grupy B-8 dokonali podsumowania działalności w roku 2009 i podjętych w tym okresie prac. Zgłosili także uwagi do obecnej sytuacji na rynku budowlanym, ustawy o zamówieniach publicznych oraz sfery funkcjonowania samorządów zawodowych. Obecni na spotkaniu przedstawiciele samorządów zawodowych i organizacji branżowych uzgodnili, że w najbliższym czasie podstawowym kierunkiem działań Grupy B-8 będzie zapoznanie się z proponowanymi zamianami ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym i ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów oraz odniesienie się do proponowanych zmian.
Podczas obrad uczestnicy opowiedzieli się, za tym, aby prezydencję Grupy B-8 przez najbliższy rok powierzyć Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa.

W spotkaniu udział wzięli: Jacek Sztechman prezes Polskiej Izby Urbanistów, Wojciech Gęsiak prezes Izby Architektów Rzeczypospolitej; Jerzy Grochulski – prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, Jerzy Kotowski z Izby Projektowania Budowlanego, Tomasz Majda z Towarzystwa Urbanistów Polskich, Sawomir Żak z Krajowej Rady Izby Architektów Rzeczypospolitej, Włodzimierz Kędziora z Geodezyjnej Izby Gospodarczej, Andrzej Orczykowski z Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej