Pierwszy taki park w Ustroniu

2009-09-09 12:18
Wizualizacja pijalni wód w ustrońskim praku
Autor: Urząd Gminy Ustroń

Za ponad 4,1 mln zł, do czerwca 2011 roku zostanie zbudowany pierwszy w Ustroniu park zdrojowy. Najkorzystniejszą ofertę w konkursie "Infrastruktura turystyczna – budowa parku zdrojowego w Ustroniu" przedstawiła wrocławska firma Anti.

Wizualizacja pijalni wód w ustrońskim praku
Autor: Urząd Gminy Ustroń

Pod inwestycję przeznaczono trzy hektary łąki na zboczach Równicy. Świadcząca usługi z zakresu małej architektury firma Anti zbuduje i zagospodaruje teren parku. Firma odpowiada także za powstanie w ustrońskim parku pijalni wód do kuracji pitnej, fontanny zasilanej wodą solankową oraz ścieżek i kładek dla pieszych. Wzniesie też mur oporowy, oświetli teren oraz zaopatrzy go w inne elementy małej architektury.

- Dołożymy wszelkich starań, aby mieszkańcy Ustronia i turyści byli zadowoleni z inwestycji. To miasto dotychczas przyciągało wiele osób z Polski i z zagranicy. Myślę, że nowy projekt jeszcze bardziej umocni jego pozycję i korzystnie wpłynie na rozwój turystyki. Dużą szansę dla Ustronia stworzyły środki z Unii Europejskiej, pozyskane na ten cel – mówi Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

Władze miasta otrzymały na budowę 3,7 mln zł z Unii Europejskiej. Ustroń starał się o dotację przy współpracy z samorządem czeskiej Karwiny. Oba miasta są największymi uzdrowiskami w Euroregionie Śląsk Cieszyński i razem złożyły wniosek o dofinansowanie. Dzięki kooperacji czeskie uzdrowisko unowocześni swój park zdrojowy, a Ustroń wybuduje taki obiekt od podstaw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej