Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej

2014-06-23 16:14
Targi Energii Odnawialnej w Raciborzu
Autor: UM Racibórz

Impreza udała się znakomicie i prezydent Raciborza już zapowiedział kolejne edycje Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej.

- W Raciborzu „zielona energia” rozwija się najlepiej w tej części Polski, może i nawet w tej części Europy. Chciałem pogratulować, bo macie tutaj sporo targów, spotkań, forów na temat energetyki odnawialnej -  powiedział prof. Jerzy Buzek, który był gościem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej w Raciborzu odbywających się w Arenie RAFAKO.
W targach wzieło udział 60 wystawców z Polski i Czech. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa

- Organizacja wydarzenia wymagała bardzo dużego nakładu pracy. Miasto Racibórz w ramach targów zapewniało wszystkim wystawcom bardzo profesjonalne, w pełni wyposażone stoiska wystawiennicze oraz bezpłatny udział w targach. Cieszy nas, że tak wiele firm skorzystało z naszej oferty; otrzymaliśmy więcej zgłoszeń niż było wolnych miejsc. Również powierzchnie zewnętrzne zostały wypełnione - powiedziała Magdalena Czech-Majer, kierownik Referatu Promocji Urzędu Miasta Racibórz.
Wystawcy byli zadowoleni i z organizacji i z frekwencji, chociaż targi odbyły się po raz pierwszy. Widać było, że tematyka energii odnawialnej wzbudza zainteresowanie, zwiedzający mieli świadomość, że to „teraźniejszość, przyszłość i konieczność”, ponadto dostępna jest duża oferta doninansowania na takie przedsięwzięcia. Podzcas targów odbywały się także seminaria informacyjne.

- Targi na pewno wejdą do kalendarza imprez organizowanych cyklicznie w naszym mieście. Pierwsza edycja była z pewnością jedną z największych imprez OZE w naszym kraju. Myślę, że udało nam się pokazać, że ekologia jest naszym znakiem rozpoznawczym, że nie jest tylko elementem naszego logo, ale rzeczywistością – mówił Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Miasto Racibórz zorganizowało wspólnie z czeską Opawą. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Więcej informacji>>

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej w Raciborzu
Autor: UM Racibórz Prof. Jerzy Buzek na pierwszych Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej w Raciborzu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej