Pensjonat w Jastrzębiej Górze zmieni się w Hotel Szafir

2012-02-16 14:25
Hotel Szafir w Jastrzębiej Górze
Autor: CKK Architekci Hotel Szafir - wizualizacja

Pensjonat Willa Magnat w Jastrzębiej Górze zostanie przebudowany na hotel. Pracownia architektoniczna CKK Architekci, przedstawiła projekt architektoniczny przyszłego obiektu. Zobacz, jak będzie wyglądał trzygwiazdkowy hotel Szafir.

Położony w jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów pensjonat Willa Magnat w Jastrzębiej Górze, zostanie przebudowany na hotel. Gdańska pracownia architektoniczna CKK Architekci, która odpowiedzialna jest za koncepcję przebudowy przedstawiła wstępny projekt architektoniczny.

Przeczytaj również: Nowy hotel w Gdańsku. Przetarg na roboty budowlane ogłoszony

Trzygwiazdkowy hotel zamiast pensjonatu

Projektanci z pracowni CKK Architekci zaproponowali koncepcję architektoniczną, która zmieni położony 100 m od plaży pensjonat Willa Magnat w nowoczesny obiekt hotelowo-konferencyjny. W obieckie oprócz pokoi znajdzie się kompleksowe zaplecze SPA & Wellness oraz przestrzeń przeznaczoną na rozrywkę (kręgielna i basen).
Projekt architektoniczny zakłada wybudowanie sali konferencyjnej, która docelowo będzie miejscem organizacji profesjonalnych spotkań biznesowych. W tym celu, przeszły Hotel Szafir zostanie wyposażony w nowoczesną restaurację. Budynek ma zostać wybudowany w nowoczesnej architekturze, która zostanie połączona z elementami nawiązującymi do nadmorskiego klimatu Jastrzębiej Góry. Ze względu na fakt, że obiekt położony jest w pobliżu centrum miasta, na terenie hotelu zostaną wybudowane placówki bankowe oraz lokale usługowe. Charakterystycznym elementem hotelu będzie ogród, który został zaaranżowany na dachu. Na terenie obiektu zostanie wybudowany wielostanowiskowy parking podziemny.

Hotel Szafir w Jastrzębiej Górze

Nazwa: Hotel Szafir
Lokalizacja: Jastrzębia Góra, ul. Droga Rybacka 54, (woj. pomorskie)
Liczba pokoi: 50
Stan inwestycji: planowana

Inwestor: Miasto Jastrzębia Góra
Projekt architektoniczny: CKK Architekci
pow.całkowita [m2]: 4 400

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej