Patent na okna dachowe z PVC

2011-02-23 12:14

Firma DRUTEX uzyskała patent z Urzędu Patentowego w Austrii na wykonywanie okien dachowych z PVC.

Kilkuletnie badania i analizy działu badań i rozwoju oraz zespołu technologów firmy DRUTEX przy współpracy z austriackimi konstruktorami, doprowadziły do opracowania autorskiego rozwiązania dotyczącego produkcji nowoczesnego systemu okien dachowych z PVC.
Założenie patentu obejmuje produkcję okien opartą o własne profile oraz nowatorskie rozwiązania w samej konstrukcji okna oraz jego funkcjonalności.
Pozytywne rozpatrzenie wniosku przez urząd patentowy w Wiedniu i uznanie innowacyjności rozwiązania ogłoszone zostało w 2010 roku.

„Wyzwaniom burzliwego roku 2010 sprostaliśmy znacznie lepiej niż się tego spodziewaliśmy jeszcze dwanaście miesięcy temu. Opłacalna i uzasadniona okazała się nasza strategia biznesowa ukierunkowana na długofalowy i zrównoważony rozwój, innowacyjne produkty o jasno sprecyzowanych korzyściach dla klientów oraz fakt, że odpowiednio wcześnie i w skali globalnej skoncentrowaliśmy się na kompleksowej ofercie stolarki o najwyższej jakości. Uzyskanie patentu na wykonanie okien dachowych z PVC jest dla nas kolejnym wyzwaniem i wierzę, że dzięki bogatej ofercie okien osiągniemy ponadprzeciętne korzyści rynkowe ze zwiększonego zainteresowania konsumentów tymi produktami. Zdobyty przez nas patent stanowi wynik zaangażowania i pracy wielu ludzi, to rezultat wielu godzin poświęconych opracowaniu innowacyjnych technologii, których wynikiem mają być nowoczesne okna.” – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej