Osiedle mieszkaniowe JAR w Toruniu. Skanska wykona roboty drogowe

2012-01-03 11:48
W 2018 r. Skanska zredukuje załogę niemal o połowę.
Autor: Skanska S.A.

Skanska pozyskała kontrakt o roboty drogowe w Toruniu. W ramach inwestycji spółka wybuduje infrastrukturę drogową na terenie, po byłej Jednostce Armii Radzieckiej (JAR). Na ponad 400-hektarowej działce zostanie wybudowane osiedle mieszkaniowe Jar. Zleceniodawcą przedsięwzięcia jest Miejski Zarząd Dróg. Wartość umowy to blisko 6 mln złotych brutto.

W Toruniu zostanie wybudowane kolejne osiedle mieszkaniowe. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie po byłej Jednostce Armii Radzieckiej (JAR).

Przeczytaj również: Stadion Narodowy: Hydrobudowa Polska wykona dodatkowe roboty budowlane

Inwestor przedsięwzięcia - Miejski Zarząd Dróg podpisał 30 grudnia umowę o roboty drogowe na drugi etap prac z wykonawcą - firmą Skanska. Wartość kontraktu opiewa na 5,9 mln złotych brutto. Budowa osiedla będzie jedną z większych, jaka w ciągu ostatnich lat realizowana była w Toruniu.

Jakie roboty drogowe wykona Skanska?

Skanska w ramach budowy osiedla wykona uzbrojenie ogromnego terenu przy ul. Grudziądzkiej i wyposaży ten odcinek budowy w infrastrukturę drogową. Ponadto, w ramach kontraktu budowlana spółka wybuduje nowe jezdnie ulic: Ł.Watzenrodego i Ugory, przebuduje zatoki autobusowe, magistralę ciepłowniczą, sieć gazową, kanalizację oraz oświetlenie. Roboty drogowe mają zostać zrealizowane do końca października 2012 roku.

Osiedle mieszkaniowe JAR

Osiedle mieszkaniowe powstanie na 417-hektarowej działce, u zbiegu ulic Polnej, Ugory i Grudziąckiej.
- Na razie bierzemy udział w rozbudowie infrastruktury. W przyszłości posłuży ona nawet 20 tys. mieszkańcom Torunia, którzy znajdą tu nowe mieszkania. Na czas robót wykonamy projekt organizacji ruchu. Kontrakt jest wymagający ze względu na fakt, że teren jest bardzo zanieczyszczony i nadal jest tam sporo niewypałów - wyjaśnia Piotr Kwiatkowski, menedżer projektu, Skanska.

Rewitalizacja JAR-u jest inwestycją strategiczną, która w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju miasta i podniesie jego atrakcyjność inwestycyjną. Obszar JAR-u objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to 417 ha. Na cele budowlane przeznaczono łącznie 168 ha, w tym: pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną – 50 ha, zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – 39 ha, lokale usługowe – 22 ha oraz 57 ha na tereny inwestycyjne.
Docelowo Miasto planuje wybudować linię tramwajową na osiedle mieszkaniowe JAR, która ma mieć tam swoją pętlę. Na rewitalizację Miasto ma zamiar przeznaczyć 100 mln złotych.

Osiedle miszkaniowe JAR w Toruniu - plan zagospodarowania
Autor: UM Toruń Osiedle miszkaniowe JAR
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej