Osiadają nasypy na nowo otwartej gdańskiej obwodnicy

2012-06-29 16:15
A4 przed budową
Autor: GDDKiA Wykopy pod autostradę A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że południowa obwodnica Gdańska w ciągu drogi ekspresowej S7 ma prawidłową nawierzchnię, a osiadające nasypy nie zagrażają bezpieczeństwu.

Na 40-metrowym, nowo otwartym odcinku 18-kilometrowej drogi ekspresowej S7 (Południowa Obwodnica Gdańska) osiadały nasypy nawierzchni.

Generlana Dyrekcja postanowiła zbadać sprawę i zleciła Politechnice Gdańskiej, wykonanie badań kontrolnych w celu zbadania konstrukcji.
Należy zaznaczyć, że gdańska uczelnia prowadzi wieloletni nadzór geotechniczny nasypów na tej trasie.

Przeczytaj również:  MBTiGM twierdzi, że na autostradach kontrolowana jest jakość

Nasypy pod kontrolą

Przeprowadzona kontrola wykazała, że osiadanie nasypów nawierzchni nie zagraża kierowcom a konstrukcja nawierzchni jest prawidłowa. W związku z tym, w miejscu gdzie wystąpiło osiadanie, ruch drogowy odbywa się normalnie (bez ograniczeń prędkości). Jednakże, ze względu na fakt, że osiadanie nasypów jest większe niż założone wartości projektowe, Generalna Dyrekcja zleciła również badania jakościowe laboratorium GDDKiA. W rezultacie, jeszcze w czerwcu przeprowadzone zostaną pomiary przy użyciu georadaru. Dopiero potem, gdyński oddział GDDKiA we współpracy z Politechnika Gdańską zadecyduje o ewentualnych nizebędnych pracach. Wszystkie roboty naprawcze prowadzące, w celu uzyskania wartości określonych w specyfikacji technicznej zostaną wykonane przez Wykonawcę tej inwestycji - Bilfinger Berger.

Droga ekspresowa S7 łączy autostradę A1, drogę ekspresową S6 obwodnicę Trójmiasta i wyprowadzi ruch bezpośrednio w kierunku Warszawy. Inwestycja realizowana była od 15 paździrnika 2009 roku do 9 czerwca br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej