Oras przejął firmę Hansa

2013-11-18 13:52
Fabryka Oras
Autor: Oras Fabryka firmy Oras. Rauma, Finlandia

Grupa Oras - producent armatury łazienkowej i kuchennej, kupił od firmy IK Investment Partners (IK) firmę Hansa Metallwerke AG (Hansa), niemieckiego dostawcę armatury sanitarnej.

Hansa jest czołowym dostawcą armatury sanitarnej w europejskich krajach niemieckojęzycznych. Założona w 1911 roku firma jest drugim co do wielkości producentem armatury łazienkowej i kuchennej w Niemczech i liderem na rynku austriackim. Siedziba główna firmy Hansa znajduje się w Stuttgarcie. Firma ma dwie fabryki: w Burglengenfeld w Niemczech i w Karlovicach w Czechach. Hansa ma własne działy sprzedaży w dziewięciu krajach Europy i w Chinach. W 2012 roku sprzedaż netto, zatrudniającej około 600 osób firmy, wyniosła 128,5 miliona euro.
 
Oras projektuje i produkuje armaturę łazienkową i kuchenną z naciskiem na oszczędność wody i energii. Jest twórcą pierwszych elektronicznych baterii bezdotykowych. Założona w 1945 roku firma jest czołowym dostawcą armatury na rynku północnoeuropejskim. Oras jest firmą rodzinną należącą do Oras Invest. Główna siedziba producenta znajduje się w Rauma w Finlandii. Firma jest właścicielem dwóch fabryk: w Rauma i Oleśnie w Polsce. Ma własne działy sprzedaży w piętnastu krajach europejskich. W 2012 roku sprzedaż, netto zatrudniającej około 800 osób firmy, wyniosła 131,1 miliona euro.

Połączenie firm Oras i Hansa doprowadziło do powstania nowej Grupy Oras (łączne obroty 260 milionów euro), która stała się europejskim liderem z potencjałem na dalszy międzynarodowy rozwój.
 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej