Oras przejął firmę Hansa

2013-11-18 13:52
Fabryka Oras
Autor: Oras Fabryka firmy Oras. Rauma, Finlandia

Grupa Oras - producent armatury łazienkowej i kuchennej, kupił od firmy IK Investment Partners (IK) firmę Hansa Metallwerke AG (Hansa), niemieckiego dostawcę armatury sanitarnej.

Hansa jest czołowym dostawcą armatury sanitarnej w europejskich krajach niemieckojęzycznych. Założona w 1911 roku firma jest drugim co do wielkości producentem armatury łazienkowej i kuchennej w Niemczech i liderem na rynku austriackim. Siedziba główna firmy Hansa znajduje się w Stuttgarcie. Firma ma dwie fabryki: w Burglengenfeld w Niemczech i w Karlovicach w Czechach. Hansa ma własne działy sprzedaży w dziewięciu krajach Europy i w Chinach. W 2012 roku sprzedaż netto, zatrudniającej około 600 osób firmy, wyniosła 128,5 miliona euro.
 
Oras projektuje i produkuje armaturę łazienkową i kuchenną z naciskiem na oszczędność wody i energii. Jest twórcą pierwszych elektronicznych baterii bezdotykowych. Założona w 1945 roku firma jest czołowym dostawcą armatury na rynku północnoeuropejskim. Oras jest firmą rodzinną należącą do Oras Invest. Główna siedziba producenta znajduje się w Rauma w Finlandii. Firma jest właścicielem dwóch fabryk: w Rauma i Oleśnie w Polsce. Ma własne działy sprzedaży w piętnastu krajach europejskich. W 2012 roku sprzedaż, netto zatrudniającej około 800 osób firmy, wyniosła 131,1 miliona euro.

Połączenie firm Oras i Hansa doprowadziło do powstania nowej Grupy Oras (łączne obroty 260 milionów euro), która stała się europejskim liderem z potencjałem na dalszy międzynarodowy rozwój.
 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej