Okna i drzwi: przybywa mistrzów montażu

2012-02-06 11:31
Okna i drzwi: przybywa mistrzów montażu
Autor: Zrzeszenia Montażystów Stolarki

Podobno najwięcej firm montujących okna i drzwi jest w województwie wielkopolskim. Nic więc dziwnego, że właśnie w Poznaniu, przy okazji targów BUDMA odbyły się Regionalne Warsztaty Montażowe, przeprowadzono też kolejne egzaminy w ramach programu Mistrzowie Montażu.

Regionalne warsztaty dla montażystów i weryfikacja ich umiejętności to inicjatywa Zrzeszenia Montażystów Stolarki, by na rynku zaczęło działać jak najwięcej profesjonalnych ekip. Jak się bowiem szacuje, obecnie zaledwie tylko około 5% z nich prawidłowo montuje okna i drzwi, czyli w systemie montażu warstwowego.

Wielkopolskie Warsztaty Montażowe na BUDMIE byłym pierwszym spotkaniem z cyklu przewidzianego na I półrocze 2012 roku. Stoiskiem Programu Mistrzowie Montażu zainteresowało się kilka tysięcy osób. Była tam możliwość przyjrzenia się poprawnemu montażowi i skorzystania z wiedzy ekspertów od okien, okuć, szyb, pian i silikonów, w seminariach o zasadach poprawnego montażu okien wzięło udział ponad 130 osób. Była też spora grupa monterów z regionu północno-zachodniej Polski - 42, którzy zaprezentowali swoje umiejętności przed Komisją Ekspertów Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Wszyscy przeszli ten egzamin pozytywnie, a zatem wszyscy otrzymali honorowe tytuły Mistrzów Montażu. Tym tytułem Zrzeszenie Montażystów Stolarki zaświadcza, że jego posiadacz zna się na swojej robocie i na pewno zgodnie za sztuką dokonają montażu okien lub drzwi.

Następne Regionalne Warsztaty Montażowe będą odbywać się w Sosnowcu (targi SIBEX – 24-26 luty), Bydgoszczy (GRYF-BUD – 23-25 marca), Tarnowie (targi DOM I OTOCZENIE – 20-22 kwietnia 2012) oraz w Gliwicach (DOM I OGRÓD – 26-27 maja. Są one kierowane nie tylko do ekip montażowych, ale również do architektów, deweloperów i inwestorów, zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o zasadach poprawnego montażu warstwowego. Podczas warsztatów odbywać się będą również egzaminy na Mistrza Montażu. Więcej informacji na www.montaze.info.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej