Oddalono wszystkie protesty na A2

2009-09-14 12:32

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddaliła wszystkie protesty i wszystkie zawarte w nich zarzuty złożone po rozstrzygnięciu przetargu na projekt i budowę 91-km odcinka autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy. Umowy z wykonawcami zostaną podpisane na przełomie września i października, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.

Zarzuty konsorcjum Hermann Kirchner i MSF oraz firmy Mostostal Warszawa, GDDKiA oddaliła w całości, potwierdzając tym samym prawidłowość oferty China Overseas EngineeringGroup Co. Ltd. w zakresie zgodności z SIWZ, podpisu przez uprawnioną osobę, prawidłowości gwarancji bankowej dla wadium oraz oferowanej ceny.

Protesty konsorcjum pod przewodnictwem Johann BUNTE Bauunternehmung GmbH również zostały oddalone, ponieważ protestujący nie ma interesu prawnego w uzyskaniu zamówienia, co przesądza o braku podstaw do kwestionowania czynności wykluczenia go z tego postępowania. Protestujący złożył bowiem ofertę piątą w kolejności, czyli znacznie wyższą od oferty najkorzystniejszej.

Niezależnie od tego, że konsorcjum nie miało interesu prawnego, złożona przez nie gwarancja zawierała błędy, gdyż z jej treści nie wynikało jednoznacznie w jakich sytuacjach bank zobowiązał się wypłacić sumę gwarancyjną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej