Ocieplenie od wewnątrz - konferencja dla zarządców nieruchomości

2012-02-10 16:01
Termoizolacja od wewnątrz
Autor: Xella Ocieplenie ścian od wewnątrz specjalnymi płytami izolacyjnymi

Poprawa parametrów cieplnych to zagadnienie, które dotyczy zarówno budynków z wielkiej płyty, jak również starszych obiektów. W Krakowie 6 marca, odbędzie się konferencja dla zarządców nieruchomości, "Ocieplenie od wewnątrz", którą organizuje Xella Polska.

Ocieplenie od wewnątrz to rozwiązanie, które można zastosować w przypadku budynków o dużej wartości historycznej, jak i w sytuacji ograniczenia praw własności. Ten rodzaj ocieplenia stosowany jest wszędzie tam, gdzie elewacja zewnętrza nie może ulec zmianie.

Kiedy stosować ocieplenie od wewnątrz?

Ocieplenie od wewnątrz można zastosować, gdy elewacja zewnętrzna nie powinna ulec zmianie, na przykład, w przypadku obiektów o dużej wartości historycznej i architektonicznej, czy też w sytuacji ograniczenia praw własności. Dotyczy to zarówno osiedli z wielkiej płyty, jak i starszych kamienic. Budynki mieszkalne z wielkiej płyty, w wielu przypadkach nie mogą zostać ocieplone od zewnątrz, z powodu nadmiernego obciążenia elewacji.
Ocieplenie od wewnątrz stosuje się również, gdy nie wszyscy mieszkańcy wyrażają zgodę na ocieplenie budynku. Pozostali lokatorzy nie muszą wtedy wybierać między „marznięciem” w nieocieplonym mieszkaniu, a wysokimi kosztami ogrzewania pomieszczeń.

Ocieplenie od wewnątrz - tematyka konferencji

Podczas konferencji, organizowanej przez firmę Xella Polska, poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z fizyką budowli oraz inne zjawiska, jakie zachodzą podczas ocieplenia budynku od wewnątrz. Ponadto, zaprezentowane zostaną systemy ocieplenia od wewnątrz, z uwzględnieniem płyt mineralnych Ytong Multipor.

Więcej: Ocieplenie od wewnątrz - konferencja w Krakowie

Ocieplenie od wewnątrz - konferencja dla zarządców nieruchomości

Kraków, Hotel Qubus, ul. Nadwiślańska 6
6 marca (wtorek), godz. 9.00.-13.30.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej