Ocieplenia – wiedza dla inżyniera budownictwa

2012-12-14 15:51
Europejskie standardy ETICS
Autor: SSO

Jak wynika z badań prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wśród ekip wykonujących ocieplenia wiedza o technologiach z tego obszaru nie jest zadowalająca. SSO, które propaguje prawidłowe wykonawstwo ociepleń, skierowała teraz swoje działania na szkolenie inżynierów budownictwa.

SSO zainicjowało projekt pod nazwą „Ocieplenia pod specjalnym nadzorem”, który skierowany jest do inżynierów budownictwa. Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie z okręgowymi izbami inżynierów budownictwa i polega na cyklu szkoleń dotyczących prawidłowego zastosowania technologii systemów ociepleń, w których eksperci SSO kładą szczególny nacisk na elementy kontroli przebiegu i rezultatów prac ociepleniowo-elewacyjnych.

Już odbył się pierwszy cykl warsztatów (w październiku i listopadzie we współpracy Lubelską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa), z którego skorzystało 150 inżynierów budownictwa, poznając tajniki diagnostyki istniejących ociepleń. Kolejne warsztaty – zaplanowano już dziesięć kolejnych szkoleń - SSO planuje zrealizować w pierwszej połowie 2013 roku.

- Diagnostyka istniejących ociepleń jest bardzo istotnym elementem praktyki inżynierskiej. Inżynier budownictwa to zawód zaufania publicznego. Sprawując samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, przyczyniamy się do zwiększania komfortu życia mieszkańców i użytkowników budynków – powiedział przedstawiciel Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, wystawiając szkoleniom SSO bardzo wysokie noty. Warsztaty będą szczególnie przydatne inżynierom sprawującym funkcje inspektorów nadzoru.

– Środowisko zrzeszone w izbach inżynierów budownictwa jest dla nas bardzo ważnym partnerem i cieszy nas otwartość, z jaką przyjęto nasz projekt szkoleniowy oraz to, że pierwsze spotkania w jego ramach zostały tak dobrze ocenione. Liczymy, że program „Ocieplenia pod specjalnym nadzorem” przyniesie korzyści wszystkim stronom zaangażowanym w proces budowlany – uważa Wojciech Szczepański, prezes zarządu SSO.

Więcej informacji o warsztatach:
tel. 795 448 735 lub j.kozinskagorecka@systemyocieplen.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej