O uprawnienia budowlane stara się 3000 osób

2015-12-01 13:02
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzaminy na uprawnienia budowlane - test pisemny rozwiązują wszyscy tego samego dnia

W jesiennej XXVI sesji egzaminów na uprawnienia budowlane w jej pierwszej części, czyli teście pisemnym wzięło udział 3000 osób. Kandydaci ze wszystkich okręgowych izb inżynierów budownictwa pisali test w jednym terminie, który przypadł na 20 listopada. Dla tych, którzy zaliczyli w teście 75% poprawnych odpowiedzi, już od 21 listopada rozpoczęły się egzaminy ustne.

Egzaminy na uprawnienia budowlane przeprowadzają okręgowe oddziały Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Kandydat na uprawnienia budowlane, który zaliczył test, ale nie powiodło mu się na egzaminie ustnym, jeszcze przez trzy lata będzie mógł próbować swoich sił na tym etapie. Po tym czasie, jeżeli nie uzyska pozytywnego wyniku, będzie musiał przystąpić do egzaminu od początku.  
Pytania w części ustnej są dopasowane do typu uprawnień o które stara się kandydat, ważnym elementem tego etapu jest wykazanie się wiedzą praktyczną.   

Podczas trwającej właśnie sesji egzaminacyjnej większość kandydatów ubiega się o pierwsze uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w mniejszości są osoby chcące rozszerzyć już posiadane uprawnienia o nowy zakres bądź o specjalności pokrewne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej