O rozwoju technologii pomp ciepła podczas kongresu na targach Renexpo

2012-11-08 14:02

Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła debatował o perspektywach rozwoju i znaczeniu pomp ciepła w domach pasywnych i energooszczędnych podczas Międzynarodowych Targów Renexpo.

W październiku w Warszawie na targach Renexpo odbył się I Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Komgres poruszył tematy o znaczeniu pomp i wykorzystaniu pomp ciepła w budownictwie energooszczędnym: domach około zeroenergetycznych i pasywnych, a także perspektywy rozwoju dla tej branży. W dyskusjach o znaczeniu pomp ciepła uczestniczyli producenci, instalatorzy pomp ciepła, a także przedstawiciele instytutów badawczych i naukowych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat efektywności pomp ciepła. Badania dotyczące efektywności pomp ciepła i porównania gruntowych pomp ciepła, powietrznych pomp ciepła oraz pozostałych, były omawiane w panelu dyskusyjnym z ekspertami OZE. Doceniono wkład dr inż. Mariana Rubika i prof. Brunona Grochala w popularyzację tematy pomp ciepła, przekazując obu Panom wyróżnienia Polskiej Organizacji Rozwoju Technologi Pomp Ciepła.

Rozwój tego rynku w Polsce jest uzależniony od szkoleń Eucert, dalszej edukacji społeczeństwa, tworzenia wytycznych dla instalatorów. Najważniejsze jednak wydaje się być to, że Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła działa ponad podziałami w tej branży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej