O intralogistyce w Poznaniu

2010-06-02 15:05
O intralogistyce w Poznaniu
Autor: inplusPR

Dyskusje, wykłady tematyczne, sesje plenarne, wystawcy prezentujący nowości techniczne, konferencje z udziałem gości z kraju i zagranicy... Tak wyglądała trzydniowa (12-14 maja 2010 r.) X edycja Kongresu Logistics & Eurolog 2010.

Najnowsze rozwiązanie w branży przedstawił prezes firmy STILL Polska, Borys Wochna. W swoim wystąpieniu "Intralogistyka przyszłości" zaprezentował pomysł stworzenia projektu zautomatyzowanego magazynu bezobsługowego. Po raz pierwszy do obsługi hali nie będzie konieczna obecność żadnych pracowników. Wszystkie elementy zintegrowanego systemu będą pracować zdalnie, zgodnie z kodem programu komputerowego, łącznie z pracą wózków widłowych, składowaniem palet produktów czy też przygotowywaniem zamówień.

– Wizja samoobsługowego magazynu, w którym pracują tylko maszyny nie jest już odległą przyszłością – przekonywał Borys Wochna. – Dostępne obecnie rozwiązania pozwalają stworzyć model magazynu "pracującego" 24 godziny w ciągu doby.
Wdrożenie nowoczesnego projektu nie jest tanie, ale w perspektywie czasu pozwala znaczne obniżyć koszty zatrudnienia oraz wydatki związane z funkcjonowaniem magazynu (prąd, ogrzewanie). Dodatkowo wzrasta bezpieczeństwo i ekonomiczność oraz zmniejsza się liczba błędów możliwych do popełnienia przez pracowników. Magazyn będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Organizatorami Kongresu byli: Instytut Logistyki i Magazynowania, Polskie Towarzystwo Logistyczne przy współpracy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej