Nowy minister budownictwa. Premier ogłasza zmiany w rządzie

2013-11-20 13:56
elzbieta bienkowska
Autor: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Nowa szefowa ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej - Elżbieta Bieńkowska  

Premier Donald Tusk poinformował o zmianach w rządzie i przedstawił nowych ministrów. 15 listopada premier przyjął dymisję ministra transportu Sławomira Nowaka. Nowym szefem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej została Elżbieta Bieńkowska.

Zmiany w rządzie, o których poinformował premier Donald Tusk dotyczą również połączenia dwóch ministerstw. Elżbieta Bieńkowska będzie szefową nowego resortu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które powstanie z połączenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Głównym zadaniem, które stawia sobie nowa minister to efektywne wykorzystanie środków z budżetu unijnego na lata 2014-2020.

Elżbieta Bieńkowska urodziła się w Katowicach. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz podyplomowe studia MBA na SGH.

Elżbieta Bieńkowska jest najdłużej urzędującym ministrem w rządzie Donalda Tuska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej