Nowy minister budownictwa. Premier ogłasza zmiany w rządzie

2013-11-20 13:56
elzbieta bienkowska
Autor: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Nowa szefowa ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej - Elżbieta Bieńkowska  

Premier Donald Tusk poinformował o zmianach w rządzie i przedstawił nowych ministrów. 15 listopada premier przyjął dymisję ministra transportu Sławomira Nowaka. Nowym szefem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej została Elżbieta Bieńkowska.

Zmiany w rządzie, o których poinformował premier Donald Tusk dotyczą również połączenia dwóch ministerstw. Elżbieta Bieńkowska będzie szefową nowego resortu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które powstanie z połączenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Głównym zadaniem, które stawia sobie nowa minister to efektywne wykorzystanie środków z budżetu unijnego na lata 2014-2020.

Elżbieta Bieńkowska urodziła się w Katowicach. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz podyplomowe studia MBA na SGH.

Elżbieta Bieńkowska jest najdłużej urzędującym ministrem w rządzie Donalda Tuska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej