Nowy Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

2016-12-21 10:47
Krzysztof Kondraciuk Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Autor: GDDKiA Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

Premier Beata Szydło w dniu 12 grudnia 2016 powołała Krzysztofa Kondraciuka na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Od 17 lutego 2016 zajmował stanowisko dyrektora warszawskiego oddziału drogowej GDDKiA.

Krzysztof Kondraciuk zastąpił Jacka Bojarowicza. To pierwszy od 2008 roku dyrektor GDDKiA wyłoniony w drodze konkursu. Przez ostatnie osiem lat szefowie GDDKiA byli „pełniącymi obowiązki”. Nowy dyrektor był jednym z trzech kandydatów na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Pozostali dwai to: dyrektor GDDKiA Jacek Bojarowicz oraz Łukasz Lendner, zastępca dyrektora GDDKiA.

Krzysztof Kondraciuk jest absolwentem Wydziałów Budownictwa Politechniki Białostockiej oraz Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Z drogownictwem związany jest od 1983 roku. Karierę rozpoczynał od Rejonu Dróg Publicznych w Białymstoku. Później był dyrektorem Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Od lutego 2016 pełnił funkcję dyrektora oddziału GDDKiA w województwie mazowieckim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej