Nowy Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

2016-12-21 10:47
Krzysztof Kondraciuk Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Autor: GDDKiA Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

Premier Beata Szydło w dniu 12 grudnia 2016 powołała Krzysztofa Kondraciuka na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Od 17 lutego 2016 zajmował stanowisko dyrektora warszawskiego oddziału drogowej GDDKiA.

Krzysztof Kondraciuk zastąpił Jacka Bojarowicza. To pierwszy od 2008 roku dyrektor GDDKiA wyłoniony w drodze konkursu. Przez ostatnie osiem lat szefowie GDDKiA byli „pełniącymi obowiązki”. Nowy dyrektor był jednym z trzech kandydatów na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Pozostali dwai to: dyrektor GDDKiA Jacek Bojarowicz oraz Łukasz Lendner, zastępca dyrektora GDDKiA.

Krzysztof Kondraciuk jest absolwentem Wydziałów Budownictwa Politechniki Białostockiej oraz Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Z drogownictwem związany jest od 1983 roku. Karierę rozpoczynał od Rejonu Dróg Publicznych w Białymstoku. Później był dyrektorem Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Od lutego 2016 pełnił funkcję dyrektora oddziału GDDKiA w województwie mazowieckim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej