Nowa budowa w Elblągu - Mostostal Warszawa rozbuduje PWSZ

2010-04-19 16:39
Mostostal Warszawa rozbuduje i zmodernizuje jeden z obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu
Autor: Mostostal Warszawa S.A.

Mostostal Warszawa pozyskał kolejny kontrakt. Inwestycję, wartą 15,61 mln brutto, zrealizuje do 31 maja 2011 r. Oddział Północ. 14 kwietnia br. spółka podpisała umowę na rozbudowę i modernizację jednego z obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 137.

Pełna nazwa zadania to: "Roboty budowlane w PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej 137 polegające na wybudowaniu nowego skrzydła "C" o powierzchni 3105 m2 i przebudowie jego skrzydła "A" oraz skrzydła "B" wraz z robotami rozbiórkowymi". Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski.

Modernizacja, wybudowanego jeszcze w latach 70-tych budynku, obejmie przebudowę sal dydaktycznych, termomodernizację i podłączenie całego obiektu do sieci szybkiego przesyłu danych. W zakres kontraktu wejdzie również rozbudowa biblioteki, wybudowanie podjazdów, dodatkowej klatki schodowej i windy ułatwiających dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym.

Główny element przedsięwzięcia stanowi dobudowa kolejnego skrzydła, w którym znajdzie się zespół specjalistycznych laboratoriów wraz z salami audytoryjnymi, seminaryjnymi i wykładowymi, w tym duża sala audytoryjna na 300 osób, dostępna dla wszystkich studentów PWSZ w Elblągu.

Maciej Solawa - dyrektor Oddziału Północ Mostostalu Warszawa oraz prof. dr hab. Halina Piekarek – Jankowska rektor PWSZ
Autor: Mostostal Warszawa S.A. Maciej Solawa - dyrektor Oddziału Północ Mostostalu Warszawa oraz prof. dr hab. Halina Piekarek – Jankowska rektor PWSZ.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej