Narodowy już z fundamentem!

2009-08-26 14:57
Stadion Narodowy (21 sierpnia)
Autor: ew

Wrzesień będzie już piątym miesiącem II etapu budowy Stadionu Narodowego. Na budowie zamontowano komplet 20 żurawi wieżowych niezbędnych do transportu pionowego dla całej konstrukcji żelbetowej niecki stadionu. Ekipa budowniczych zbliża się do 1000 osób...

Budowa Stadionu Narodowego
Autor: CzeM

Zakończono budowę wszystkich fundamentów poza fundamentami parkingu na poziomie B4, czyli  najniższego poziomu garażu znajdującego się pod płytą boiska. Rozpoczęto wykonywanie ścian konstrukcyjnych na poziomach od B4 do B2 (poziom parkingu, pomieszczeń technicznych, zaplecza sportowego zawodników, wjazdów do garaży).
Lada moment rozpocznie się montaż stropów najniższych kondygnacji oraz zakończą się przygotowania do wykonania klatek schodowych w deskowaniu ślizgowym. Nadal wykonywane są roboty instalacyjne związane z robotami konstrukcyjnymi.
Na placu budowy pracuje wytwórnia betonu o wydajności 160 m3/godz.

Zakończono też przygotowania zaplecza socjalnego, umożliwiającego zatrudnienie na budowie 1300pracowników bezpośredniej produkcji. Obecnie zatrudnionych jest 850 robotników, oraz ponad 100-osobowa ekipa nadzoru technicznego.

Prace budowlane na Stadionie Narodowym w Warszawie przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem budowy. Generalny wykonawca podpisał umowę z Mostostal Zabrze - Holding SA, włoską firma Cimolai S.p.A oraz niemiecką Hightex GmbH na wyprodukowanie, dostawę i montaż konstrukcji stalowych i linowych dachu wraz z częścią ruchomą. W najbliższych tygodniach zostaną wybrani podwykonawcy instalacji sanitarnych, mechanicznych, elektrycznych i słaboprądowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej