Najlepsze łódzkie inwestycje w Manufakturze - wystawa DOM SHOW, 25-27 marca 2011

2011-03-24 16:58
DOM SHOW 2011 Łódź
Autor: OXXFORD DESIGN

Najlepsze, najbardziej prestiżowe inwestycje w Łodzi. Wystawa projektów rewitalizacyjnych i happening młodych projektantów z Politechniki Łódzkiej i ASP. Wielka impreza architektoniczna Dom Show w łódzkiej Manufakturze.

Impreza architektoniczna odbędzie się pod dachem Manufaktury między 25 a 27 marca 2011r.

„Wystawiając projekty rewitalizacyjne i prezentując prace studentów, chcemy pokazać mieszkańcom Łodzi potencjał miasta i wielkie możliwości, jakie kryją w sobie budynki poprzemysłowe” – mówi architekt Agnieszka Włostowska, która przygotowuje wydarzenie od strony artystycznej.

Ale koncepcje i idee to nie wszystko. Dlatego podczas Dom Show łodzianie zobaczą przede wszystkim inwestycje, które już istnieją albo niedługo zostaną wybudowane w mieście przez deweloperów. Przez 3 dni w Manufakturze najwięksi deweloperzy budujący w Łodzi zaprezentują swoje planowane albo ukończone inwestycje. Wiele z nich to świetny przykład rewitalizacji i znalezienia nowych funkcji dla obiektów pofabrycznych.

Zobaczymy m.in. firmy ATAL SA z inwestycją Nowe Polesie; HINES, która zaprezentuje nowy projekt na terenie dawnej fabryki Aleksandra Schichta, Arboretum; OPAL PROPERTY DEVELOPMENT z zakończonymi realizacjami Słoneczne Tarasy i Lofty u Schreibera; SGI Baltic z inwestycją Barciński Park, EMERALD DEVELOPMENT z apartamentowcem przy ul. Legionów; PROFIT DEVELOPMENT z osiedlami Plejada i Etuida; tarnowska firma SAMSON i deweloper LOKAL DOM z osiedlami domków.

Podczas architektonicznej imprezy Dom Show, deweloperzy będą również dzielić się doświadczeniami w rewitalizacji pofabrycznej przestrzeni Łodzi z młodymi projektantami, którzy planują koncepcje ożywienia poprzemysłowych budynków i wnętrz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej