Na Narodowym przestój?

2009-05-21 17:01
Na Narodowym przestój?
Autor: PL.2012 Zdjęcie z kamery - 21 maja 2009, godz. 14,31

Uroczyste podpisanie umowy z generalnym wykonawcą Stadionu Narodowego odbyło się 4 maja. Następnego dnia plac budowy został przekazany konsorcjum i jeszcze w tamtym tygodniu miały ruszyć prace. Ktoś, kto dzięki kamerze obserwuje postępy budowy może mieć jednak wątpliwości, bo teren wygląda na opuszczony. Uspokajamy, wszystko jest OK!

- Na budowie przebywają obecnie 63 osoby. A że teren jest duży, to może tego tak nie widać. Ale już w przyszłym tygodniu na budowę wjedzie ciężki sprzęt - zapewnił Jacek Krzyżaniak, rzecznik firmy PBG SA, wchodzącej wraz z Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska Sp. z o.o. i Hydrobudową Polska SA do konsorcjum budującego najważniejszy stadion na EURO.

Stołeczna Gazeta Wyborcza też zaniepokoiła się bezruchem na Narodowym. Z kolei gazeta dowiedziała się od Krzysztofa Owczarczyka - kierownika budowy, że właśnie zaczyna się skuwanie betonowych pali wzmacniających i odsłanianie oczepów i ścianek szczelinowych. Trwają też procedury wyłaniania podwykonawców.

Od daty podpisania umowy wykonawca ma 30 dni na przedstawienie szczegółowego, rozpisanego na 24 miesiące harmonogramu robót by zgodnie z planem budowę zakończyć w maju 2011. Szacuje się, że na budowie zatrudnionych będzie ok. 1200 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej