Myślę, więc odzyskuję swoje pieniądze

2021-11-17 1:54 Materiał sponsorowany
dlugi
Autor: dlugi.info 17 listopada ochodzony jest Dzień bez długu

Tytuł brzmi nieskromnie. Celowo użyłem tej prowokacyjnej parafrazy, gdyż chciałem zwrócić uwagę na istotny problem dbania o własne pieniądze. Dbaniem o własne pieniądze jest przede wszystkim zabieganie o ich zapłatę.

Jest 17 listopada. Ten dzień obchodzony jest jako „Dzień bez Długów”.

Co to oznacza? Znikną zadłużenia? Czy staniemy sprzed problemem braku długów?

Nie, z pewnością tak się nie stanie, skoro dług należy do najstarszych zjawisk w historii ludzkości. Ten dzień niech będzie dniem pewnych refleksji.

Pierwszą refleksją niech będzie odpowiedź na proste pytania: Czy dostatecznie dobrze chronię swoje ciężko zarobione pieniądze? Czy mam niezapłacone przez kogoś wierzytelności? Czy ktoś jest mi winny pieniądze? Czy zrobiłem wszystko, aby je odzyskać?

Myślę, więc odzyskam

Druga refleksja, to próba odpowiedzi dłużnika na pytania: Czy jestem komuś coś winien? Czy zapłaciłem ostatnie faktury za gaz, prąd i wodę? Czy mam niezapłacony mandat z czasów studenckich za jazdę bez ważnego biletu? Czy powinienem się martwić przedawnionymi długami?

Myślę, więc spłacam

Dotychczas długi można było odzyskiwać poprzez wielu pośredników (adwokaci, sądy, komornicy, firmy windykacyjne). Zawsze generowało to dodatkowe koszty i wiązało się z wydłużeniem czasu odzyskania pieniędzy. Dzięki dlugi.info można zrobić to samemu, można wykupić swój dług nie spotykając się z wierzycielem.

Od kilku miesięcy serwis www.dlugi.info wdraża nowy projekt do samodzielnego odzyskiwania wierzytelności. Nazwaliśmy go Kup teraz. Wykorzystujemy internet do wystawienia wierzytelności w serwisie ogłoszeniowym zorganizowanym w formie giełdy długów. Każdy za mikro opłatą może wystawić swoje wierzytelności na sprzedaż. Procedura jest prosta i, co istotne, legalna w całej Unii Europejskiej. Mało tego, można wystawić przedawnione wierzytelności bez względu na okres przedawnienia. Handel długami, w obecnej niestety ciągle pandemicznej rzeczywistości, przy użyciu serwisów internetowych będzie się dynamicznie rozwijał.

Myślę, więc pozycjonuję

Dobrze wypozycjonowana w internecie informacja o sprzedaży długu, będzie zdobywała coraz szerszy zakres. Na bazie kilku ostatnich miesięcy, gdy wdrażamy nowy pomysł Kup teraz mamy ciekawe spostrzeżenia na temat reakcji na niego naszych polskich CEO/CFO. Podzieliłbym ich na trzy grupy.

Pierwsza, ok. 5%, to ludzie ciekawi nowych rozwiązań innowacji. To ci klienci kupują przedpremierowe telefony czy laptopy. Biorą premię za stosowanie innowacyjności. Druga grupa, ok. 15%, to umiarkowani sceptycy. Czekaja na nowe rozwiązanie, śledzą premierę i czekają na opinię innych użytkowników. Trzecia grupa, ok. 80%, nie lubi nowości, nie widzą takiej potrzeby, nie lubią zmian. W nowy produkt wchodzą powoli, jako ostatni.

I jeszcze jedno spostrzeżenie. Panie w większości należą do grupy pierwszej. Liczymy na damską część CEO, zapraszamy do skorzystania z nowego pomysłu. Odzyskiwanie należności on-line http://www.dlugi.info/

Myślę więc, odzyskuję.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej