Mota-Engil dokończy drogę ekspresową S69

2014-07-03 17:57
Droga ekpresowa S69
Autor: GDDKiA Firma Mota-Engil Central Europe wybuduje 16 km drogi ekspresowej S69 na odcinku Mikuszowice - Żywiec

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na dokończenie budowy drogi ekspresowej S69, na odcinku z Mikuszowic do Żywca. Tę inwestycję zrealizuje firma Mota-Engil Central Europe. 

Kontrakt wart jest 260 mln zł i zostanie zrealizowany w dwóch etapach. Jako pierwszy zostanie wybudowany 6,1-kilometrowy odcinek drogi od węzła Mikuszowice do Buczkowic włącznie z węzłem. To zadanie ma zostać wykonane do końca roku 2014. Natomiast na odcinek drogi ekspresowej S69 od węzła Buczkowice do Żywca – długości 9,5 km, GDDKiA daje wykonawcy 9 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.    
W ramach tego zadania firma Mota-Engil Central Europe wykona: roboty drogowe, roboty przygotowawcze, roboty ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu, posadzi zieleń drogową, wykona roboty mostowe, oświetlenie, przebuduje sieci (gazową, elektroenergetyczną, teletechniczną i wodno-kanalizacyjną), przebuduje cieki naturalnych i urządzenia melioracyjne (w tym budowa zbiornika „Kiemlichowiec”), wybuduje drogi dojazdowe. Jeden pas ruchu S69 będzie miał szerokość 3,5 m, sa zerokość pasa awaryjnego 2,5 m, szerokość pasa dzielącego wraz z opaskami to 12 m (w tym rezerwa na trzecie pasy ruchu dobudowywane do środka).

Droga ekspresowa S69 to ważny trakt komunikacyjny regionu śląskiego, tworzy połączenie południowej granicy państwa ze Słowacją w Zwardoniu z drogą ekspresową S1 w Bielsku-Białej. Przedłużeniem S69 na południe będzie – jeszcze w budowie - słowacka autostrada D-3 Żylina—Skalite.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej