Mostostal Warszawa wybuduje szpital w Elblągu

2011-08-23 11:31
Szpital w Elblągu
Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony Podpisanie umowy na budowę nowego bloku szpitala w Elblągu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu podpisał umowę ze spółką Mostostal Warszawa, na budowę nowego bloku operacyjnego. Roboty budowlane mają zakończy się latem 2013 roku. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem medycznym, to ponad 70 mln złotych.

19 sierpnia 2011 roku,  Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu podpisała z firmą Mostostal Warszawa umowę na roboty budowlane w ramach projektu „Budowa nowego Bloku Operacyjnego z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu". Wartość kontraktu wynosi 42,46 mln złotych brutto. Mostostal Warszawa rozpocznie budowę we wrześniu tego roku. Nowa część Szpitala w Elblągu ma zostać oddana do użytku w połowie czerwca 2013 roku.
Część kwoty na realizację inwestycji pochodzi z dotacji unijnych, a także ze śrdoków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wojewódzki Szpital Zespolony - opis inwestycji

Nowa część szpitalna zostanie usytuowana od południowej strony głównego budynku szpitala.
Nowy pawilon będzie liczył 4 kondygnacje (2 nadziemne i 2 podziemne), o łącznej powierzchni ponad 11 tys. m 2. Na pierwszym piętrze nowego bloku szpitala w Elblągu będzie Oddział Anastezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralna Sterylizatornia.
Placówka zostanie wyposażona w 8 sal operacyjnych, 13 stanowisk intensywnej terapii.
Ponadto, wybudowane zostaną sale wybudzeń, których dotychczas nie było. Niższe kondygnacje będą przeznaczone na infrastrukturę techniczną.
Roboty budowlane obejmują także wybudowanie 30 nowych miejsc parkingowych.
Kondygnacje nowego pawilonu dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez windy i brak barier architektonicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej