Mostostal w Krośnie

2007-05-23 19:33

Konsorcjum Necso Entrecanales Cubiertas SA - Mostostal Warszawa SA podpisało z gminą Krosno kontrakt "Poprawa atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej poprzez rozwiązanie problemów zagospodarowania odpadów w regionie Krosna". Jego wartość oszacowano na 8,55 mln euro.

Kontrakt obejmuje trzy zadania:

  • Modernizację istniejącego składowiska odpadów komunalnych w zakresie zwiększenia pojemności niecki z 500 do 700 tys. metrów sześciennych i zwiększenia możliwości przyjmowania odpadów z 28 do 35 tys. ton rocznie.
    W tym celu ma być podniesiona korona wału i zmieniona technologia przeróbki odcieków (podczyszczanie odcieków), a także zazieleniona strefa ochrony bezpośredniej.
  • Budowę na terenie składowiska odpadów zakładu ich unieszkodliwiania (wraz z placem do składowania kompostu) wyposażonego w linie sortowania odpadów różnorodnych frakcji, rozdrabniania, prasowania i belowania, a także budowę zaplecza technicznego.
  • Modernizację oczyszczalni ścieków w zakresie linii technologicznej przeróbki osadów.

Projekt jest współfinansowany przez UE w 55 proc.
Termin realizacji kontraktu - 9,5 miesiąca od daty jego podpisania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej