Most w Połańcu wybuduje polskie konsorcjum

2012-09-05 11:01
Most przez Wisłę w Połańcu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Most przez Wisłę w Połańcu - wizualizacja

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach wybrał wykonawcę, który wybuduje most w Połańcu. Wybrane w przetargu konsorcjum zrealizuje inwestycję w 2014 roku.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał w przetargu wykonawcę mostu przez Wisłę w Połańcu. Przedsięwięcie zrealizuje polskie konsorcjum tworzone przez Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które wybuduje most za 178 mln złotych.

Przeczytaj również: Najwyższy most podwieszany na Kujawach. ZDJĘCIA z budowy

Most w Połańcu

Przypomnijmy, że most w Połańcu chciało budować osiem podmiotów, w tym firmy i konsorcja z Czech, Włoch i Hiszpanii. Początkowo budowa miała pochłonąć blisko pół miliarda złotych, ale ostatecznie wykonanie kilometrowej przeprawy mostowej przez Wisłę oraz dróg dojazdowych inwestor - Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich wycenił na ponad 237,4 milionów złotych.

Inwestycja ma na celu połączenie stolic województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. W ramach zadania oprócz mostu przez Wisłę zostanie wybudowany również most nad rzeką Breń i fragment drogi na odcinku Staszów - Połaniec. Konsorcjum ma rozpocząć budowę 15 październia. Realizacja ma zostać ukończona do listopada 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej