Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy 2016 - dla naszych dekarzy 2 złote medale

2016-11-18 15:06
Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy
Autor: PSD Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy 2016 - dekarze z Polski świętują zwycięstwo

Za nami już 26. edycja Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. W kategoriach Dach metalowy i Dach stromy polskie drużyny dekarzy okazały się najlepsze.

W tym roku Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy odbywały w 26-29 października 2016 roku w warszawskim centrum Kongresowo-Targowym MT Polska przy ulicy Marsa 56/ 62.

25 drużyn z 12 krajów świata od kwietnia do października przygotowywało się na Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy w Polsce, ćwicząc pod okiem mentorów w krajowych ośrodkach kształcenia dekarzy. Przez trzy dni drużyny rywalizowały ze sobą w Warszawie o tytuł mistrzów dekarstwa w trzech kategoriach konkursowych: dach metalowy, dach stromy i dach płaski. Osiem godzin dziennie, pracując na modelach dachowych przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy udowadniali, iż zasługują na tytuł najlepszych.

Dwa pierwsze miejsca dla Polaków

Tak plasowały sią wyniki w poszczególnych kategoriach:
Dach metalowy

1. Polska – drużyna z Białegostoku w składzie: Artur Falkowski i Patryk Żukowski oraz mentor: Kamil Muszyński
2. Niemcy
3. ex aequo Austria i Szwajcaria
Dach skośny
1. Polska – drużyna z Poznania w składzie: Dariusz Jurga i Oskar Sworek oraz mentor: Tomasz Jurga
2. Łotwa
3. Słowacja
Dach płaski
1. Szwajcaria
2. Austria
3. Estonia

Atrakcje Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy

Mistrzostwom towarzyszyło m.in. bicie rekordu Polski w montażu okna dachowego na czas z firmą Velux, spotkanie z Mariuszem Pudzianowskim na stoisku firmy Blachy Pruszyński, turnieje piłkarzyków na stanowisku firmy Fakro, Life-cooking na stoisku firmy Vilpe, pokazy sztuki dekarskiej na stanowisku firmy Blachotrapez, wystawa Wyczarowane z drewna – w ramach współpracy klas dekarskich z PSD czy pokaz mody dekarskiej Snickers w wykonaniu grupy Africa Style.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej