Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy 2016 - dla naszych dekarzy 2 złote medale

2016-11-18 15:06
Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy
Autor: PSD Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy 2016 - dekarze z Polski świętują zwycięstwo

Za nami już 26. edycja Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. W kategoriach Dach metalowy i Dach stromy polskie drużyny dekarzy okazały się najlepsze.

W tym roku Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy odbywały w 26-29 października 2016 roku w warszawskim centrum Kongresowo-Targowym MT Polska przy ulicy Marsa 56/ 62.

25 drużyn z 12 krajów świata od kwietnia do października przygotowywało się na Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy w Polsce, ćwicząc pod okiem mentorów w krajowych ośrodkach kształcenia dekarzy. Przez trzy dni drużyny rywalizowały ze sobą w Warszawie o tytuł mistrzów dekarstwa w trzech kategoriach konkursowych: dach metalowy, dach stromy i dach płaski. Osiem godzin dziennie, pracując na modelach dachowych przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy udowadniali, iż zasługują na tytuł najlepszych.

Dwa pierwsze miejsca dla Polaków

Tak plasowały sią wyniki w poszczególnych kategoriach:
Dach metalowy

1. Polska – drużyna z Białegostoku w składzie: Artur Falkowski i Patryk Żukowski oraz mentor: Kamil Muszyński
2. Niemcy
3. ex aequo Austria i Szwajcaria
Dach skośny
1. Polska – drużyna z Poznania w składzie: Dariusz Jurga i Oskar Sworek oraz mentor: Tomasz Jurga
2. Łotwa
3. Słowacja
Dach płaski
1. Szwajcaria
2. Austria
3. Estonia

Atrakcje Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy

Mistrzostwom towarzyszyło m.in. bicie rekordu Polski w montażu okna dachowego na czas z firmą Velux, spotkanie z Mariuszem Pudzianowskim na stoisku firmy Blachy Pruszyński, turnieje piłkarzyków na stanowisku firmy Fakro, Life-cooking na stoisku firmy Vilpe, pokazy sztuki dekarskiej na stanowisku firmy Blachotrapez, wystawa Wyczarowane z drewna – w ramach współpracy klas dekarskich z PSD czy pokaz mody dekarskiej Snickers w wykonaniu grupy Africa Style.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej