Mistrzostwa Montażu Kominów Systemowych - zwycięzcy wyłonieni

2017-04-28 15:57
Mistrzowie Montażu Kominów Systemowych wyłonieni
Autor: brak danych

W dniach 21-23 kwietnia 2017 roku odbyły się jubileuszowe, 10. Targi Budowlane SIBEX w Sosnowcu. Niewątpliwym wydarzeniem tej imprezy były II Mistrzostwa Montażu Kominów Systemowych.

W sobotę 22 kwietnia, o godzinie 10-tej rozpoczęła się rywalizacja czterech wybranych w drodze eliminacji ekip monterskich. Dwuosobowe zespoły musiały wykazać się znajomością zasad i techniki montażu kominów systemowych. Swoje umiejętności pokazali montując trójwarstwowy, izolowany system kominowy BRATA UNIWERSAL, którego specjalna konstrukcja obudowy pozwala na pełne ocieplenie rury szamotowej oraz przewietrzenie komina.

Zadaniem konkursowym było wymurowanie komina o wysokości ok. 2 m, zgodnie z dostarczoną instrukcją, unikając przy tym błędów montażowych. Organizatorzy zapewnili zawodnikom wszystkie niezbędne do jego realizacji narzędzia i materiały, a także stroje. Do dyspozycji uczestników przekazane zostały m.in. poziomice (o dł. 100 cm i specjalna do kominów systemowych o dł. 25 cm ), kielnie trapezowe do nakładania zaprawy, szpachelki do aplikacji kitu na elementy szamotowe, mieszadło i wiadra do urobienia zaprawy, pojemniki na wodę, miarki składane, noże do wełny izolacyjnej, drabiny oraz kompletny system kominowy wraz z niezbędnymi do jego montażu materiałami.

Montaż Kominów Systemowych BRATA
Autor: brak danych

Aby usprawnić prace murarskie ekipy konkursowe korzystały z dostarczonych cokołów ceramiki (bez konieczności zalewania pierwszego pustaka betonem), pustaków z wyciętymi otworami na kratkę przewietrzającą, wyczystkę i trójnik spalinowy.
Murarskim zmaganiom bacznie przyglądało się jury w składzie:
Krzysztof Bączkowski,
Tadeusz Chanaka,
Mariusz Kordylak,
Blanka Tomankova.
Wszystkie zespoły reprezentowały wysoki poziom. Udało im się uniknąć błędów nierzadko popełnianych na budowach, np. niewłaściwego klejenia elementów szamotowych (ceramicznych) i ich nieprawidłowego przymurowania do obudowy, nie zachowania dylatacji, błędnego ułożenia wełny izolacyjnej, montażu drzwiczek wyczystkowych czy płyty przykrywającej i stożka wieńczących komin. O wygranej zadecydowały precyzja i sprawność wykonania.
Ostatecznie komisja podjęła następujący werdykt i przyznała nagrody:
I miejsce i komin BRATA Uniwersal o średnicy 200 mm o dł. 8 m otrzymali Arkadiusz Wojdas i Jacek Prei;
II miejsce i rower miejski wywalczyli Tomasz i Stanisław Smętek;
III miejsce oraz młotowiertarkę wygrali Stanisław Żołądek i Hubert Chyc-Kuras;
IV miejsce nagrodzone szlifierką kątową otrzymali Kamil Ciepka i Janusz Domagała.

Drużyny otrzymały też pamiątkowe statuetki i dyplomy. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki od Organizatorów mistrzostw, ich Partnerów i Organizatorów Targów Sibex.

Głównym celem konkursu było pokazanie jak ważną kwestią dla bezpieczeństwa użytkowników jest prawidłowy dobór oraz montaż kominów. Atrakcyjna forma oraz wysoki poziom organizacji Mistrzostw Montażu Kominów Systemowych został doceniony nie tylko przez uczestników i widzów, ale również przez organizatorów Targów Sibex.

Organizator konkursu: BRATA Systemy Kominowe.
Partnerzy: P-D Refraktories, WARTA S.A., LECA, SCHEDPOL, NOVODO, PABUD.
Partnerzy medialni: INFORMATOR INSTALACYJNY i MURATORPLUS.PL.

BRATA Systemy Kominowe - podziękowanie
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej