Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej w Raciborzu

2014-06-10 10:47
Międzynarodowe targi Energii Odnawialnej w Raciborzu
Autor: UM Racibórz

W Raciborzu odbędą się 13-14 czerwca 2014 Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej, które wspólnie organizują  Miasto Racibórz z Miastem Opawa (Czechy) i Instytutem Energetyki Odnawialnej. Targom towarzyszyć będzie VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy. 

Głownym celem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej jest promocja proekologicznych rozwiązań technologicznych. W 2013 roku Miasto Racibórz  zorganizowało Międzynarodową Konferencję – „Odnawialne źródła energii szansą rozwoju gospodarczego polsko-czeskiego pogranicza”, pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Gospodarki, NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Katowicach. Inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym odbiorem branży związanej z odnawialnymi źródłami energii (OZE).

Idąc krok dalej, organizatorzy Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej zaplanowali, że tegoroczne przedsięwzięcie ma nie tylko umożliwić kontakt potencjalnych inwestorów z nowoczesnymi technologiami, ale także będzie wyjątkową platformę spotkań kontrahentów z kraju i zagranicy sprzyjającą nawiązywaniu nowych kontaktów, wymianie wiedzy i doświadczeń. Jednym z  elementów targów będą również prezentacje przygotowywane przez 10 ekspertów, które wskażą korzyści płynące z wykorzystania alternatywnych źródeł energii oraz stosowania materiałów wpływających na mniejsze jej zużycie.
Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy ma już ugruntowaną w branży renomę, gościło już w największych miastach Polski.
 - W tym roku odbędzie się w Raciborzu, czyli w miejscu szczególnym. To u nas wytwarza się 40 procent instalacji solarnych w skali całego kraju. Poprzez forum i targi chcemy wspierać raciborskie zakłady pracy z branży energetyki odnawialnej – mówi Mirosław Lenk, prezydent Miasta Racibórz. -  Organizowane w Raciborzu przedsięwzięcie to także promocja ekologicznych rozwiązań, adresowanych bezpośrednio do mieszkańców. Odnawialne źródła energii bardzo wymiernie przyczyniają się do podniesienia komfortu życia poprzez np. obniżenie wysokości rachunków za energię elektryczną oraz mają wpływ na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy.

Warto dodać, że Racibórz jest miastem, w którym energię z odnawialnych źródeł czerpie i wykorzystuje się na coraz szerszą skalę. Przykładem tego  jest miejski aquapark H2Ostróg, który został oddany do użytku 1 maja 2014. Obiekt jest wyposażony w instalację solarną do podgrzewania wody użytkowej i przez większą część roku do tego celu wykorzystywana będzie energia słoneczna.

Więcej informacji o targach >> oraz o forum >>  w Raciborzu .

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej