II Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy

2019-09-03 9:33
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy
Autor: FAIREXPO

Odnawialne Źródła Energii będą głównym tematem targów, które odbędą się w dniach 10–11 września w warszawskim Centrum EXPO XXI. Przedstawiciele branży OZE spotkają się tam na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej RE-Energy.

Odnawialne Źródła Energii – wszystko o branży na targach RE-Energy

Targi RE-Energy będą w tym roku poświęcone zarówno trudnościom, jakie można spotkać w branży Odnawialnych Źródeł Energii, jak i jej osiągnięciom w Polsce, ponieważ, co warto podkreślić, mimo wielu problemów energetyka odnawialna w naszym kraju stale się rozwija. Na zwiedzających, oprócz szerokiej oferty wystawców i nowości technologicznych z branży OZE, będą czekać specjalistyczne konferencje, kongresy i fora oraz spotkania kooperacyjne. Targi Re-Energy to wydarzenie w całości poświęcone tematyce Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce. Z jednej strony stanowią jedyną w swoim rodzaju platformę spotkań biznesowych, z drugiej – są miejscem wymiany wiedzy, poglądów i doświadczeń. Właśnie tutaj przedstawiciele branży OZE, krajowe i międzynarodowe organy publiczne, stowarzyszenia, naukowcy oraz firmy spotykają się, aby zaprezentować wyniki ostatnich badań, innowacyjne dokonania i nowości technologiczne, a także prowadzić rozmowy na temat najnowszych tendencji i kierunków rozwoju sektora Odnawialnych Źródeł Energii w naszym kraju.

Odnawialne Źródła Energi na targach Re-Energy – 1. dzień

11. września odbędzie się już IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, organizowana wspólnie z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki, która od wielu lat gromadzi najlepszych specjalistów z branży fotowoltaicznej. Pierwszy dzień targów RE-Energy umożliwi także wzięcie udziału w spotkaniu przygotowanym we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilniosci (PSEM) – Round table about Clean Air. Zostaną na nim zaprezentowane nowe rozwiązania w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, a tematem przewodnim będzie elektromobilność. Round table to innowacyjna formuła prowadzenia paneli, szkoleń czy spotkań, która w odróżnieniu od klasycznego układu konferencyjnego umożliwia interakcję między uczestnikami oraz stwarza możliwość wymiany myśli i doświadczeń.
Tematyka elektromobilności zostanie również podjęta na Forum Elektromobilności, gdzie zostaną zaprezentowane innowacje w szeroko pojętej branży pojazdów elektrycznych oraz związanej z nią infrastrukturą. Pierwszego dnia targów RE-Energy odbędzie się także Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, w ramach którego wystawcy i eksperci przedstawią innowacyjne rozwiązania.

Odnawialne Źródła Energi na targach Re-Energy – 2. dzień

12. września już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem merytorycznym, za który odpowiedzialna jest jego przewodnicząca – Barbara Adamska z ADM Poland. Drugiego dnia RE-Energy program targów przewiduje także, przygotowaną we współpracy z wydawnictwem ARTSMART, konferencję „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”, podczas której uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk z Polski i zagranicy związanych z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii w przestrzeni miejskiej, przyczyniających się do wsparcia i odciążenia miejskiej sieci energetycznej, a w konsekwencji – zwiększające jakość powietrza.
Drugiego dnia targów odbędzie się także przygotowana wspólnie z Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego konferencja „Budynki użyteczności publicznej w świetle przepisów UE”. Godne uwagi jest również Forum Pomp Ciepła, gdzie zostaną zaprezentowane innowacje branżowe oraz Forum PV, na którym eksperci zwrócą uwagę na bardzo ważny aspekt – jak prawidłowo wykonywać montaż i jakich błędów unikać podczas montażu instalacji fotowoltaicznych?

Strefa TermoEXPO

Targom RE-Energy będzie towarzyszyć strefa poświęcona tematyce ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji. W ramach TermoEXPO zwiedzający będą mogli uczestniczyć w forum "Budynek Energooszczędny w praktyce", które odbędzie się 12 października. Każdy, kto buduje lub remontuje dom inwestuje zarówno w przyszłość swoją, jak i kolejnych pokoleń, dlatego warto dokładnie zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które nie tylko sprawią że inwestycja zwróci się stosunkowo szybko, ale również będzie przyjazna dla środowiska naturalnego i poprawi komfort życia.

Więcej informacji na stronie organizatora targów: www.reenergyexpo.pl

Jednym Patronów Medialnych wydarzenia jest Sektor Elektroenergetyczny: www.sektorelektroenergetyczny.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej