II Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy

2019-09-03 9:33 FairExpo
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy
Autor: FAIREXPO

Odnawialne Źródła Energii będą głównym tematem targów, które odbędą się w dniach 10–11 września w warszawskim Centrum EXPO XXI. Przedstawiciele branży OZE spotkają się tam na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej RE-Energy.

Odnawialne Źródła Energii – wszystko o branży na targach RE-Energy

Targi RE-Energy będą w tym roku poświęcone zarówno trudnościom, jakie można spotkać w branży Odnawialnych Źródeł Energii, jak i jej osiągnięciom w Polsce, ponieważ, co warto podkreślić, mimo wielu problemów energetyka odnawialna w naszym kraju stale się rozwija. Na zwiedzających, oprócz szerokiej oferty wystawców i nowości technologicznych z branży OZE, będą czekać specjalistyczne konferencje, kongresy i fora oraz spotkania kooperacyjne. Targi Re-Energy to wydarzenie w całości poświęcone tematyce Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce. Z jednej strony stanowią jedyną w swoim rodzaju platformę spotkań biznesowych, z drugiej – są miejscem wymiany wiedzy, poglądów i doświadczeń. Właśnie tutaj przedstawiciele branży OZE, krajowe i międzynarodowe organy publiczne, stowarzyszenia, naukowcy oraz firmy spotykają się, aby zaprezentować wyniki ostatnich badań, innowacyjne dokonania i nowości technologiczne, a także prowadzić rozmowy na temat najnowszych tendencji i kierunków rozwoju sektora Odnawialnych Źródeł Energii w naszym kraju.

Odnawialne Źródła Energi na targach Re-Energy – 1. dzień

11. września odbędzie się już IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, organizowana wspólnie z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki, która od wielu lat gromadzi najlepszych specjalistów z branży fotowoltaicznej. Pierwszy dzień targów RE-Energy umożliwi także wzięcie udziału w spotkaniu przygotowanym we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilniosci (PSEM) – Round table about Clean Air. Zostaną na nim zaprezentowane nowe rozwiązania w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, a tematem przewodnim będzie elektromobilność. Round table to innowacyjna formuła prowadzenia paneli, szkoleń czy spotkań, która w odróżnieniu od klasycznego układu konferencyjnego umożliwia interakcję między uczestnikami oraz stwarza możliwość wymiany myśli i doświadczeń.
Tematyka elektromobilności zostanie również podjęta na Forum Elektromobilności, gdzie zostaną zaprezentowane innowacje w szeroko pojętej branży pojazdów elektrycznych oraz związanej z nią infrastrukturą. Pierwszego dnia targów RE-Energy odbędzie się także Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, w ramach którego wystawcy i eksperci przedstawią innowacyjne rozwiązania.

Odnawialne Źródła Energi na targach Re-Energy – 2. dzień

12. września już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem merytorycznym, za który odpowiedzialna jest jego przewodnicząca – Barbara Adamska z ADM Poland. Drugiego dnia RE-Energy program targów przewiduje także, przygotowaną we współpracy z wydawnictwem ARTSMART, konferencję „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”, podczas której uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk z Polski i zagranicy związanych z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii w przestrzeni miejskiej, przyczyniających się do wsparcia i odciążenia miejskiej sieci energetycznej, a w konsekwencji – zwiększające jakość powietrza.
Drugiego dnia targów odbędzie się także przygotowana wspólnie z Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego konferencja „Budynki użyteczności publicznej w świetle przepisów UE”. Godne uwagi jest również Forum Pomp Ciepła, gdzie zostaną zaprezentowane innowacje branżowe oraz Forum PV, na którym eksperci zwrócą uwagę na bardzo ważny aspekt – jak prawidłowo wykonywać montaż i jakich błędów unikać podczas montażu instalacji fotowoltaicznych?

Strefa TermoEXPO

Targom RE-Energy będzie towarzyszyć strefa poświęcona tematyce ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji. W ramach TermoEXPO zwiedzający będą mogli uczestniczyć w forum "Budynek Energooszczędny w praktyce", które odbędzie się 12 października. Każdy, kto buduje lub remontuje dom inwestuje zarówno w przyszłość swoją, jak i kolejnych pokoleń, dlatego warto dokładnie zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które nie tylko sprawią że inwestycja zwróci się stosunkowo szybko, ale również będzie przyjazna dla środowiska naturalnego i poprawi komfort życia.

Więcej informacji na stronie organizatora targów: www.reenergyexpo.pl

Jednym Patronów Medialnych wydarzenia jest Sektor Elektroenergetyczny: www.sektorelektroenergetyczny.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej