Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2013

2013-08-23 15:22
Fotowoltaika Bosch
Autor: BOSCH

Fotowoltaika rozwija się z impetem na świecie, w Polsce również. I właśnie to źródło energii odnawialnej będzie jednym z najważniejszych tematów tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2013, które odbędą się 16-17 października 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Rok 2012 przyniósł znaczne ożywienie na rynku fotowoltaicznym w Polsce, sprzedano 22,9 MW paneli PV. Branża jest zgodna, że wejście w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) zapoczątkuje dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce.
- Polski rynek fotowoltaiki ma ogromny potencjał. Wystarczy wziąć pod uwagę, że na przykład Niemcy mają około 10 000 razy więcej zainstalowanej mocy paneli PV. Mamy więc sporo do nadrobienia – prognozuje dr. Stanisław Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, który od samego początku współpracuje z organizatorem RENEXPO® Poland i jest odpowiedzialny za program międzynarodowej konferencji na temat PV, która już po raz trzeci odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej.

W zeszłym roku na konferencji można było odczuć swoisty PV Boom, około 500 uczestników z Polski i z zagranicy z zainteresowaniem słuchało interesujących wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów z Polski i Europy i wszystko wskazuje, że w tym roku będzie podobnie. Przedstawiciele przemysłu PV oraz sektora energetycznego, zakłady energetyczne i operatorzy sieci przesyłowych, reprezentanci sektora usług związanych z branżą PV, banki, firmy konsultingowe, architekci oraz przedstawiciele z branży budowlanej znajdą tu odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. Spotkanie to stworzy również doskonałą okazję do wszczęcia dyskusji nad procesami inwestycyjnymi w sektorze PV w kontekście obecnie dyskutowanej ustawy o OZE. Uczestnicy konferencji będą także mogli podzielić się swoimi opiniami na temat proponowanych metod pokonywania trudności związanych z planowaniem kosztów budowy i eksploatacji instalacji fotowoltaicznych, uzyskaniem wsparcia finansowego, zdobywaniem potrzebnych zezwoleń do budowy instalacji PV oraz sprzedaży energii do sieci.

RENEXPO® Poland - 16-17 października 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI - po raz kolejny stanie się platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz prezentacji najnowocześniejszych technologii

Więcej informacji >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej