Międzynarodowe Targi Budowlane IBF/SHK Brno 2012

2012-04-10 19:28
Targi budowlane w Brnie
Autor: Agencja Promocji Eksportu

W dniach 24-28 kwietnia 2012 r. w Centrum Wystawienniczym w Brnie odbędą się Międzynarodowe Targi Budowlane IBF, Międzynarodowe Targi Technologii Sanitarnej, Ogrzewania, Klimatyzacji i Automatyzacji Budownictwa SHK oraz Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz MOBITEX. Równolegle z nimi będą się odbywały Międzynarodowe Targi Możliwości Inwestycyjnych, Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego URBIS Invest, Międzynarodowe Targi Technologii i Usług Komunalnych URBIS Technologie, a także Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Envibrno, ale te potrwają o jeden dzień krócej.

Międzynarodowe Targi Budowlane w Brnie

Targi Budowlane IBF/SHK, a także projekty URBIS i Envibrno należą do grona najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Swoim patronatem przedsięwzięcie objęły czeskie i światowe stowarzyszenia branżowe, wśród nich m.in. Związek Przedsiębiorców Budowlanych Republiki Czeskiej, Czeska Izba Inżynierów i Techników Budowlanych oraz Ministerstwo Przemysłu i Handlu. Dodatkowo Targi Budowlane IBF/SHK otrzymały certyfikat UFI, który przyznawany jest wyłącznie najważniejszym wydarzeniom targowym na świecie.

Każdego roku targi w Brnie odwiedza około 80 tyś. gości. Swoją ofertę prezentuje blisko tysiąc wystawców, wśród których można znaleźć znane światowe firmy i marki. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem także pośród polskich firm i instytucji. W 2011 roku w targach w Brnie udział wzięło kilkanaście polskich firm, a w projekcie URBIS Invest (Międzynarodowe Targi Możliwości Inwestycyjnych, Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego) – uczestniczyło pięciu reprezentantów z Polski: Miasto Częstochowa, Powiat Tarnogórski, Miasto Słupsk, Inwestycyjna Unia Gmin - Strefa Biznes 5, a także Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze.

Międzynarodowe Targi Budowlane w Brnie
Autor: Targi Budowlane Brno 2012

Największe w Republice Czeskiej targi branży budowlanej

Międzynarodowe targi branży budowlanej w Brnie to grupa wystawiennicza, która składa się z następujących projektów: Międzynarodowe Targi Budowlane IBF, Międzynarodowe Targi Technologii Sanitarnej, Ogrzewania, Klimatyzacji i Automatyzacji Budownictwa SHK, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz MOBITEX, Międzynarodowe Targi Możliwości Inwestycyjnych, Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego URBIS Invest, Międzynarodowe Targi Technologii i Usług Komunalnych URBIS Technologie, a także Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Envibrno.

Największy w grupie Targów Budowlanych jest projekt IBF, który obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny budownictwa. Wystawcy zaprezentują m.in. narzędzia i materiały budowlane, materiały dekarskie, stolarkę budowlaną i otworową, maszyny i technologie budowlane, sprzęt do budowy dróg i mostów, chemię budowlaną, konstrukcje, usługi itp. W tym roku tematem przewodnim targów IBF będzie energooszczędność w budownictwie, a także renowacja architektury zabytkowej.

Z kolei projekt SHK przedstawia najnowsze trendy w branży techniki sanitarnej i wyposażenia łazienek. Prezentują się również producenci i dostawcy techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacji, armatur i innego wyposażenia budynków. W nomenklaturze SHK znajduje się także technika oświetleniowa, elektroinstalacje oraz rozwiązania z zakresu integracji systemowej w budownictwie.

Targi Wyposażenia Wnętrz MOBITEX dołączyły do projektu IBF i SHK w 2010 r. Decyzję o połączeniu tej imprezy z targami budowlanymi poprzedziły badania przeprowadzone wśród zwiedzających, którzy w większości opowiedzieli się za takim rozwiązaniem.

Więcej informacji: www.targi.brno.pl, www.buildingfairs.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej