Międzynarodowe Targi Budowlane Brno 2011 - Stavebni Veletrhy Brno 2011

2011-03-21 10:56
Międzynarodowe Targi Budowlane Brno 2011 - Stavebni Veletrhy Brno 2011
Autor: www.targi.brno.pl

W dniach od 12 do 16 kwietnia 2011 r. w Brnie (Republika Czeska) odbędą się Międzynarodowe Targi Budowlane. Jest to grupa wystawiennicza, na którą składa się 6 projektów: Międzynarodowe Targi Budowlane IBF, Międzynarodowe Targi Technologii Sanitarnej, Ogrzewania, Klimatyzacji i Automatyzacji Budownictwa SHK, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz MOBITEX, Wystawa Domów EDEN 3000 oraz Międzynarodowe Targi Możliwości Inwestycyjnych URBIS INVEST i Międzynarodowe Targi Technologii i Usług Komunalnych URBIS Technologie.  

Targi Budowlane organizowane są w Brnie od ponad 80 lat, ale jako samodzielny projekt wystawienniczy zaistniały dopiero w 1995 r. Dziś należą do grona najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Swoim patronatem objęły je czeskie i światowe stowarzyszenia branżowe, m.in. Związek Przedsiębiorców Budowlanych Republiki Czeskiej, Czeska Izba Inżynierów i Techników Budowlanych oraz International Union od Building Centres UICB (Międzynarodowy Związek Centrów Budowlanych). Należy także dodać, że Targi otrzymały certyfikat UFI, który przyznawany jest wyłącznie najważniejszym wydarzeniom targowym na świecie.

Co roku Targi Budowlane w Brnie odwiedza ponad 80 tys. gości. Wśród ponad tysiąca wystawców (1051 w 2010 r.) można znaleźć znane światowe firmy i marki. Do grona stałych uczestników tej imprezy należą m.in. takie firmy jak: Rockwoll, Deceuninck, Masonite, OHL ŽS, a z polskich np. Fakro i Porta.

Największy w grupie Targów Budowlanych jest projekt IBF obejmujący praktycznie wszystkie dziedziny budownictwa. Wystawcy w tej części ekspozycji zaprezentują m.in. narzędzia i materiały budowlane, materiały dekarskie, stolarkę budowlaną i otworową, maszyny i technologie budowlane, sprzęt do budowy dróg i mostów, chemię budowlaną, konstrukcje, usługi itp. W 2011 r. wiodącym tematem targów IBF będą maszyny budowlane i energooszczędność w budownictwie.

Projekt SHK z kolei pokazuje najnowsze trendy w branży techniki sanitarnej i wyposażenia łazienek. Prezentują się tam również producenci i dostawcy techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacji, armatur i innego wyposażenia budynków. W nomenklaturze SHK znajduje się także technika oświetleniowa, elektroinstalacje oraz rozwiązania z zakresu integracji systemowej w budownictwie.

Targi Wyposażenia Wnętrz MOBITEX dołączyły do IBF-u i SHK w 2010 r. Decyzję o połączeniu tej imprezy z targami budowlanymi poprzedziły badania zwiedzających, którzy w większości opowiedzieli się za takim właśnie rozwiązaniem (85 proc. ankietowanych).

Targi Budowlane w Brnie cieszą się dużym zainteresowaniem polskich firm. W każdej edycji obecnych jest kilkudziesięciu wystawców z Polski, liczne jest również grono zwiedzających z naszego kraju. Ich uczestnictwo aktywnie wspiera Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, który organizuje stoisko narodowe oraz dodatkowe akcje promocyjne.

Nasi czytelnicy oraz wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać na targach najnowszą edycję katalogu "Inwestycje Budowlane-murator", które będą dostępne właśnie na stoisku Ambasady RP.

Wiecej informacji: targi.brno.pl

Międzynarodowe Targi Budowlane Brno 2011 - Stavebni Veletrhy Brno 2011
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej