Metro szybciej?

2010-01-15 15:47
O zmianach mówi Mirosław Czekaj, Skarbnik m. st. Warszawy
Autor: UM Warszawa O zmianach mówi Mirosław Czekaj, Skarbnik m. st. Warszawy.

Rada Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2010 r., co umożliwi przyspieszenie prac nad drugą linią metra przed EURO 2012. Za stosowną regulacją prawną głosowali wszyscy radni.

- Główną przyczyną zmiany w tegorocznym budżecie jest zapewnienie zwiększonego finansowania inwestycji. Globalna kwota wydatków w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym nie ulega zmianie. Istnieje możliwość pozyskania środków unijnych na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku na realizację tejże inwestycji. W okolicach września miasto ma możliwość zrefundowania poniesionych nakładów i przejścia na system zaliczek. Dawałoby to możliwości powiększenia dochodów budżetowych w tym roku o 378 mln zł – powiedział przed głosowaniem Mirosław Czekaj, Skarbnik m. st. Warszawy.

Tuż po głosowaniu wiceprezydent Jacek Wojciechowicz podkreślił, że nieczęsto się zdarza taka jednomyślność wśród radnych. – Tym bardziej to cieszy, zwłaszcza jak dotyczy to uchwał budżetowych. Ta zmiana pozwoli na zintensyfikowanie prac przy centralnym odcinku drugiej linii metra – dodał.

Podczas obrad przyjęto także uchwalę w sprawie nadania statutów 18 dzielnicom miasta stołecznego Warszawy. Za głosowało 35 radnych, zas od głosu wstrzymało się 18.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej