Mała architektura: mieszkańcy zrobią projekt, Röben da materiały

2012-04-23 14:01
Nawierzchnie z cegły klinkierowej Plaza de les Caramelles w Barcelonie - nawierzchnia z klinkierowej cegły brukowej marki Röben
Autor: Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.K. Nawierzchnia przystanku wykonana jest z cegły klinkierowej brukowej. Cegła brukowa czerwona cieniowana podpalana, z fazą

"Mała architektura, Duża sprawa", to hasło programu grantowego, który ma zaktywizować lokalną społeczność Krainy Łęgów Odrzańskich w województwie dolnośląskim. Jest to wspólna inicjatywa lokalnego stowarzyszenia oraz firmy Röben Polska.

To, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” na rzecz 15 gmin położonych na odcinku Odry pomiędzy Wrocławiem a Głogowem (Miękinia, Brzeg Dolny, Malczyce, Środa Śląska, Wołów, Prochowice, Ścinawa, Wińsko, Rudna, Jemielno, Niechlów, Pęcław, Głogów (gmina wiejska), Głogów (miasto), Szlichtyngowa), wyszło z taką inicjatywą jest oczywiste, bo działaczom zależy by ten region był jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Röben zaś zaangażował się dlatego, że ma siedzibę w Środzie Śląskiej, firmie bliska jest idea społecznej odpowiedzialności biznesu (z ang. CSR, Corporate Social Responsibility) i produkuje materiały budowlane, znakomicie nadające się do realizacji obiektów małej architektury.

Granty na dobry pomysł

Nazwa konkursu "Mała architektura, Duża sprawa" to również jego przesłanie – nawet mały obiekt jest istotny dla lokalnej społeczności, ponieważ integruje mieszkańców oraz może służyć gminie przez wiele lat. Program i granty na niego przewidziane wesprą najciekawsze projekty budowy, remontów i adaptacji obiektów służących mieszkańcom Krainy Łęgów oraz turystom odwiedzającym ten obszar. Może to być plac zabaw, grill lub dowolnie zaaranżowane miejsce publiczne. W jego zbudowaniu lub modernizacji pomogą ceramiczne materiały budowlane, produkowane w zakładach Röben Polska w Środzie Śląskiej. Mieszkańcy, którzy przygotują najlepsze projekty, otrzymają na ich realizację materiały budowlane z oferty firmy o łącznej wartości do 15 000 zł.

logo Mała architektura, duża sprawa
Autor: brak danych
Konkurs Mała architektura, Duża sprawa
Autor: Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.K. W konkursie "Mała architektura, Duża sprawa"  można zgłosić pomysł na plac zabaw, grill lub dowolnie zaaranżowane miejsce publiczne.

- Wierzymy, że program zaktywizuje mieszkańców, co zaowocuje nie tylko ciekawymi realizacjami pro publico bono, ale także dalszą integracją i aktywnością. Połączenie zaangażowania i talentów różnych osób pozwala osiągnąć coś dużego bez generowania znacznych kosztów. Tam, gdzie lokalna społeczność jest bardziej zaangażowana w swoją małą ojczyznę, żyje się lepiej, a także lepiej prowadzi się działalność gospodarczą – mówi Andrzej Meronk, dyrektor handlowy firmy Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. K.

Wnioski można składać do 15 maja 2012 r. Szczegółowy regulamin programu grantowego jest dostępny na stronach: www.roben.pl i www.lgdodra.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej