Lublin: renowacja klasztoru. Warbud dokończy prace budowlane

2011-12-09 15:50
Projekt iluminacji elewacji północnej
Autor: WARBUD SA Projekt iluminacji elewacji północnej

Spółka budowlana Warbud dokończy prace budowlane w ramach przebudowy Centrum Działań Artystycznych w Lublinie, która rozpoczęła się w 2009 roku. Firma podpisała umowę o prace budowlane na kontynuację robót. Inwestycja ma zostać zrealizowana do marca 2013 roku.

Spółka budowlana Warbud dokończy przebudowę Centrum Działań Artystycznych w Lublinie. Wykonawca podpisał 29 listopada, umowę o prace budowlane na renowację klasztoru powizytkowskiego w ramach inwestycji. Zamawiającym jest gmina miasta Lublin.

Przeczytaj również: Największe w Polsce centrum nauki świętuje pierwsze urodziny. Centrum Nauki Kopernik ma już rok

Przebudowa klasztoru

Przypomnijmy, że w 2009 roku, Warbud rozpocżął prace budowlane w ramach przebudowy Centrum Działań Artystycznych, roboty przerwano z uwagi na znaczne zmiany projektowe, które wynikły w trakcie prac architektonicznych. W związku z powyższym, gmina miasta Lublin ponownie ogłosiła przetarg na sfinalizowanie inwestycji.

Jakie prace budowlane wykona Warbud?

W ramach przedsięwzięcia wykonawca zrealizuje:

  • przebudowę dwukondygnacyjnego i częściowo podpiwniczonego obiektu klasztoru powizytkowskiego usytuowanego przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie z zaprojektowanym poddaszem użytkowym i odtworzeniem pierwotnego pokrycia dachowego,
  • rekonstrukcję bryły dawnego kościoła, włącznie z zadaszeniem małego i średniego wirydarza, wzmocnienie konstrukcji budynku i dostosowanie do współczesnych potrzeb użytkowych.
    Dodatkowo Warbud wykona prace związane z budową i przebudową wewnętrznych instalacji wod.-kan.,i wszystkich neizbędnych instalacji.

Ponadto, roboty obejmują wykonanie oświetlenia scenicznego, instalacji odgromowej oraz iluminację obiektu, wraz z przebudową placu przedwejściowego, uwzględniającą likwidację ronda i włączenie w plac przedwejściowy kapliczki Chrystusa Frasobliwego.
Inwestycja, która jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma zostać ukończona w marcu 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej