Lublin: renowacja klasztoru. Warbud dokończy prace budowlane

2011-12-09 15:50
Projekt iluminacji elewacji północnej
Autor: WARBUD SA Projekt iluminacji elewacji północnej

Spółka budowlana Warbud dokończy prace budowlane w ramach przebudowy Centrum Działań Artystycznych w Lublinie, która rozpoczęła się w 2009 roku. Firma podpisała umowę o prace budowlane na kontynuację robót. Inwestycja ma zostać zrealizowana do marca 2013 roku.

Spółka budowlana Warbud dokończy przebudowę Centrum Działań Artystycznych w Lublinie. Wykonawca podpisał 29 listopada, umowę o prace budowlane na renowację klasztoru powizytkowskiego w ramach inwestycji. Zamawiającym jest gmina miasta Lublin.

Przeczytaj również: Największe w Polsce centrum nauki świętuje pierwsze urodziny. Centrum Nauki Kopernik ma już rok

Przebudowa klasztoru

Przypomnijmy, że w 2009 roku, Warbud rozpocżął prace budowlane w ramach przebudowy Centrum Działań Artystycznych, roboty przerwano z uwagi na znaczne zmiany projektowe, które wynikły w trakcie prac architektonicznych. W związku z powyższym, gmina miasta Lublin ponownie ogłosiła przetarg na sfinalizowanie inwestycji.

Jakie prace budowlane wykona Warbud?

W ramach przedsięwzięcia wykonawca zrealizuje:

  • przebudowę dwukondygnacyjnego i częściowo podpiwniczonego obiektu klasztoru powizytkowskiego usytuowanego przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie z zaprojektowanym poddaszem użytkowym i odtworzeniem pierwotnego pokrycia dachowego,
  • rekonstrukcję bryły dawnego kościoła, włącznie z zadaszeniem małego i średniego wirydarza, wzmocnienie konstrukcji budynku i dostosowanie do współczesnych potrzeb użytkowych.
    Dodatkowo Warbud wykona prace związane z budową i przebudową wewnętrznych instalacji wod.-kan.,i wszystkich neizbędnych instalacji.

Ponadto, roboty obejmują wykonanie oświetlenia scenicznego, instalacji odgromowej oraz iluminację obiektu, wraz z przebudową placu przedwejściowego, uwzględniającą likwidację ronda i włączenie w plac przedwejściowy kapliczki Chrystusa Frasobliwego.
Inwestycja, która jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma zostać ukończona w marcu 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej