Lubelski Henpol w Warszawie

2009-11-18 16:09
Wesoła - widok od Traktu Brzeskiego
Autor: Home Invest Sp. z o. o. Wesoła - widok od Traktu Brzeskiego

Kompleks mieszkalno-usługowy w Warszawie – Wesołej wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlane Henpol z Lublina. Inwestycja będzie gotowa do końca stycznia 2011 r., a jej całkowity koszt to ponad 20 mln zł.

Zleceniodawcą inwestycji jest warszawski deweloper, firma HOME INVEST. Zakres robót będzie obejmował budowę wielorodzinnego budynku mieszkalno - usługowego wraz z parkingiem podziemnym przy ulicy Mazowieckiej 20 w Wesołej. Wykonawca także wyposaży obiekt w niezbędną infrastrukturę i elementy zagospodarowania terenu.

Budynek będzie charakteryzować się nowoczesną i oryginalną sylwetką. Powierzchnia użytkowa mieszkań i lokali usługowych wyniesie łącznie 7271 m2, zaś całkowita powierzchnia zabudowy 3111,2 m2. Wokół będzie dużo zieleni.
- Dysponujemy sporym doświadczeniem w realizacji tego typu zadań. Jestem przekonany, że budowa przebiegnie równie sprawnie jak poprzednich inwestycji w Warszawie - ocenia Henryk Polak, prezes zarządu spółki Henpol. W Warszawie firma zrealizowała też m.in. osiedle mieszkaniowe Ewen Shiraz przy ul. Pełczyskiego, osiedle mieszkaniowe Derby 5, 15 i 17 przy ul. Skarbka z Gór oraz zabudowę jednorodzinną na osiedlu Marina przy ul. Racławickiej.


Firma budowlana Henpol powstała w 1987 roku w Świdniku, dwa lata później przekształciła się w Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane z siedzibą w Lublinie. Od 2004 roku działa jako Sp. z o.o. Kapitał firmy jest w 100% polski. Kadra firmy to około 700 stałych pracowników oraz 1500 podwykonawców.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej