Lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem. PKP ogłosiły przetarg

2012-02-10 12:16
wizualizacja Swidnika
Autor: Port Lotniczy Lublin SA Port lotniczy Świdnik - wizualizacja lotniska

Budowane lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem. Zarząd PKP ogłosił przetarg na roboty budowlane w ramach zadania. Propozycje przetargowe zostaną otwarte 29 lutego 2012 roku.

Lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem. Zarząd PKP ogłosił 9 lutego przetarg nieograniczony na roboty budowlane w ramach inwestycji.

Przeczytaj również: Przetargi na drogi i mosty w II półroczu 2011

Przetarg na roboty budowlane - zakres

Zadanie obejmuje wybudowanie toru kolejowego o długości 2,2 km, który połączy stację Świdnik z portem lotniczym. Podróżujący na lotnisko Świdnik koleją skrócą czas podróży w stosunku do jazdy autem o 15 minut.
Połączenie kolejowe relacji Lublin - lotnisko Świdnik, to koszt ponad 8 mln złotych netto. Zadanie obejmuje również wybudowanie infrastruktury towarzyszącej, bez urządzeń sterowania ruchem kolejowym. PKP otworzą propozycje przetargowe 29 lutego 2012 roku. Inwestycja jest jednym z sześciu projektów, który zostanie dofinansowany w 85 proc. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem
Autor: PKP PLK SA Lotnisko Świdnik - połącznie kolejowe z Lublinem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej