Lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem. PKP ogłosiły przetarg

2012-02-10 12:16
wizualizacja Swidnika
Autor: Port Lotniczy Lublin SA Port lotniczy Świdnik - wizualizacja lotniska

Budowane lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem. Zarząd PKP ogłosił przetarg na roboty budowlane w ramach zadania. Propozycje przetargowe zostaną otwarte 29 lutego 2012 roku.

Lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem. Zarząd PKP ogłosił 9 lutego przetarg nieograniczony na roboty budowlane w ramach inwestycji.

Przeczytaj również: Przetargi na drogi i mosty w II półroczu 2011

Przetarg na roboty budowlane - zakres

Zadanie obejmuje wybudowanie toru kolejowego o długości 2,2 km, który połączy stację Świdnik z portem lotniczym. Podróżujący na lotnisko Świdnik koleją skrócą czas podróży w stosunku do jazdy autem o 15 minut.
Połączenie kolejowe relacji Lublin - lotnisko Świdnik, to koszt ponad 8 mln złotych netto. Zadanie obejmuje również wybudowanie infrastruktury towarzyszącej, bez urządzeń sterowania ruchem kolejowym. PKP otworzą propozycje przetargowe 29 lutego 2012 roku. Inwestycja jest jednym z sześciu projektów, który zostanie dofinansowany w 85 proc. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem
Autor: PKP PLK SA Lotnisko Świdnik - połącznie kolejowe z Lublinem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej