Lotnisko Świdnik będzie miało połączenie kolejowe z Lublinem. Przetarg rozstrzygnięty

2012-05-21 16:04
wizualizacja Swidnika
Autor: Port Lotniczy Lublin SA Port lotniczy Świdnik - wizualizacja lotniska

Już na jesieni 2012 roku, lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem. Zarząd PKP rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizuje zadanie. Koszt inwestycji przekracza 8 mln złotych.

Lotnisko Świdnik będzie miało połączenie kolejowe z Lublinem. Zarząd PKP rozstrzygnął przetarg na wykonawcę, który zrealizuje roboty budowlane w ramach zadania.

Przeczytaj również: Lotnisko Modlin. WIDEO i ZDJĘCIA

Lotnisko Świdnik a połączenie kolejowe

Przypomnijmy, że Zarząd PKP ogłosił postępowanie przetargowe w lutym tego roku. Zamawiający na generalnego wykonawcę wybrał Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych Expol z Lublina. Wybrana w przetargu spółka wybuduje połączenie kolejowe za 8 mln 168 tys. złotych netto. Kolejowa spółka podpisała 17 maja umowę o roboty budowlane z wykonawcą. W ramach kontraktu Expol wybuduje tory kolejowe o długości 2,2 km, które połączą terminal lotniska Lublin ze stacja kolejową Świdnik. Inwestycja ma zostać ukończona w październiku 2012 roku. Przedsięwzięcie jest w 85 proc. współfinansowane ze środków unijnych. Projekt jest jednym zsześciu, które otrzymało dotacje z europejskiego Funduszu Rozwoju Regionlanego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Lotnisko Świdnik w budowie

Prowadzona od listopada 2011 roku budowa lotniska dobiega końca. Aktualnie generalny wykonawca, Budimex prowadzi roboty wykończeniowe wewnątrz terminala oraz opracowuje projekty wykonawcze w zakresie instalacji grzewczych, wodociągowych i klimatyzacyjnych dla budowanych obiektów. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że warta ponad 60 mln złotych inwestycja zostanie ukończona w lipcu 2012 roku.

Lotnisko Świdnik zyska połączenie kolejowe z Lublinem
Autor: PKP PLK SA Lotnisko Świdnik - połącznie kolejowe z Lublinem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej