Lotnisko Chopina. Rusza warta miliard złotych inwestycja Chopin Airport City

2012-03-13 15:59
Chopin Airport City. Miasteczko biznesowe na lotnisko Chopina
Autor: Lotnisko Chopina Chopin Airport City - wizualizacja

Już niebawem lotnisko Okęcie zyska miasteczko lotniskowe. Inwestor, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze rozpoczął przygotowania do realizacji wartej miliard złotych inwestycji Chopin Airport City. Pierwsze hotele, które będą tworzyły obiekt, zostaną oddane do użytku w 2013 roku. Projekt miasteczka lotniskowego został przedstawiony podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM w Cannnes.

W Warszawie zostanie wybudowane pierwsze w Polsce miasteczko lotniskowe. Pomysłodawca i inwestor przedsięwzięcia Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), po raz pierwszy przedstawił projekt inwestycji na tegorocznych Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM, które odbyły się na początku marca w Cannes.

- Odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z inwestorami i deweloperami, którzy wykazali bardzo duże zainteresowanie naszym projektem. To dobry początek dla Chopin Airport City – komentuje Michał Marzec, dyrektor PPL.

Przeczytaj również: Lotnisko Jasionka ma nowy terminal

Lotnisko Chopina a miasteczko lotniskowe

Miasteczko lotniskowe (Chopin Airport City) ma zostać wybudowane na 22,5 ha działce w pobliżu terminalu A lotniska Chopina. Inwestycja ma być kompleksowym obiektem biznesowym z zapleczem rekreacyjnym i rozyrywkowym. Biznesowy projekt zakłada wybudowanie odpowiedniej infrastruktury biurowo-konferencyjnej. W ramach inwestycji na Okęciu zostanie udostępnionych ponad 165 tys. m2 powierzchni użytkowej oraz zostanie wybudowanych 16 biurowców klasy A, w których znajdą się sale konferencyjne, biura oraz lokale handlowo-usługowe. Miasteczko biznesowe zostanie wyposażone w przestrzeń rekreacyjną, której punktem centralnym będzie park z restauracjami, klubem fitness i pasażem handlowym.
Chopin Airport City będzie dobrze skomunikowane z centrum Warszawy i innymi miastami. Na terenie miasteczka niebawem zostanie uruchomiona linia kolejowa z podziemną stacją. Warto zaznaczyć, że trwają roboty wykończeniowe przy budowie systemu dróg ekspresowych wokół lotniska, które pozwolą szybko dotrzeć do biznesowego obiektu od południa i z zachodu. Szacowany koszt inwestycji w Warszawie to miliard złotych.

Lotnisko Okęcie a inwestycje

Lotnisko Chopina rozwija się z nie tylko z perspektywny nadchodzących mistrzostw EURO 2012. Już dziś, dobiegają końca prace zwiazane z inwestycjami, które uzupełnią infrastrukturę warszawskiego portu lotniczego. W przyszłym roku zostaną odddane dwa nowe hotele - pięciogwiazdkowy Marriott Renaissance oraz dwugwiazdkowy Hampton by Hilton. Przypomnijmy, że w sąsiedztwie nowo wybudowanego terminalu A znajduje się czterogwiazdkowy hotel Courtyard by Marroitt.

Miasteczko (biznesowe) lotniskowe w liczbach

Nazwa obiektu: Chopin Airport City
pow. całkowita [ha] – 22,5
pow.zabudowy [ha] – 10 ha
liczba budynków biurowych- 16
pow. użytkowa budynków [m2] – ponad 165 tys.
wysokość zabudowy [m] – 25 - 40 (3-8 kondygnacji)
ilość miejsc parkingowych: co najmniej 1 miejsce na 50 m²

Inwestor: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej