Lotnisko Chopina. Ogłoszono przetarg na pas startowy

2012-04-13 12:36
Lotnisko Chopina. Nowy pas startowy. Przetarg ogłoszony
Autor: Lotnisko Chopina Lotnisko Chopina. Widok na pas startowy

Lotnisko Chopina czeka kolejna rozbudowa. Obiekt powiększy się o pas startowy. Zarząd lotniska, spółka Porty Lotnicze, ogłosiła przetarg na kolejne roboty budowlane w ramach tego projektu.

Warszawskie lotnisko Chopina powiększy się o nowy pas startowy. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, zarządzające obiektem, ogłosiło 12 kwietnia przetarg na roboty budowlane w ramach zadania.

Przeczytaj również: Skanska rozbuduje lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina i nowy pas startowy

Przedmiotem przetargu jest wybudowanie drogi startowej nr 1 (DS-1), która połączy się z istniejącą drogą kołowania DK-E2. Nowy pas startowy (DK-N2) będzie miał powierzchnię 9100 m2 i zostanie wykonany z betonu asfaltowego. Ponadto, roboty budowlane obejmują wykonanie odwodnienia, oświetlenia, przełożenia urządzeń podziemnych, znajdujących się na terenie obiektu.

Wykonawca zostanie również zobowiązany do uzyskania odbiorów technicznych i pozwoleń na użytkowanie. Roboty budowlane powinny zostać zakończone w ciągu 120 dni od ich ropoczęcia. Szacowany koszt inwestycji to 5 mln euro. Zamówienie jest realizowane w ramach planów rozbudowy pola wzlotów, którego cały budżet wynosi ponad 20 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej