Lognet w Panattoni Park Pruszków

2008-08-18 12:24

Jeden z największych deweloperów powierzchni magazynowych w Europie, Panattoni Europe poinformował - 7 lipca 2008 roku - o podpisaniu umowy z Lognet Sp. z o.o. Firma będzie wynajmować od Panattoni 7990 m2 powierzchni magazynowej i 400 m2 powierzchni biurowej, zlokalizowanej w budynku nr 1 w Panattoni Park Pruszków.

Panattoni Europe od trzech lat rozwija w Polsce portfolio parków dystrybucyjnych. Panattoni Park Pruszków, centrum logistyczne o powierzchni 78 500 m2 jest - obok Panattoni Park Błonie - drugą inwestycją dewelopera w regionie warszawskim. Park zlokalizowany jest 15 km od Warszawy, w pobliżu planowanej autostrady A2 z Berlina do Moskwy.

Nowym najemcą Panattoni Park Pruszków została firma Lognet, dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu wyspecjalizowanych produktów z zakresu obsługi logistycznej. Głównym klientem firmy jest koncern Nokia.

Panattoni Europe zapewnia swoim klientom powierzchnie dostosowane do ich potrzeb, w strategicznych lokalizacjach w Polsce i Europie Centralnej. Dotychczas powstały parki w Poznaniu (Faza I i II oraz Robakowo), Wrocławiu, Mysłowicach, Bielsku-Białej, Łodzi, Błoniu, Teresinie, Pruszkowie oraz w zachodniej części Czech, w okolicach Pilzna. Oprócz rozbudowy parków we Wrocławiu i Błoniu, firma buduje nowe centra logistyczne w Garwolinie, Strykowie, Ołtarzewie, Żernikach, Krakowie, Gliwicach i Czeladzi.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów na świecie, prowadzącego działalność na 150 rynkach w Ameryce Północnej i Europie. W ubiegłym roku firm wybudowała na świecie 1 895 160 m2 powierzchni, a przez ostatnie dwa oddała do użytku prawie 1 000 000 m2 powierzchni magazynowej w Europie. Wśród kluczowych klientów europejskich są takie firmy jak Leroy Merlin, H&M, DSV, arvato services Polska, ND Logistics, Still, Schenker i Coty Cosmetics. Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Włoszech, Polsce i Hiszpanii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej