Linia kolejowa na Śląsku - przebudowa. PKP ogłosiły przetarg na roboty budowlane

2012-03-01 11:07
Linia kolejowa
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Linia kolejowa relacji Zawiercie - Katowice zostanie przebudowana. PKP ogłosiły przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji. Firmy, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą składać propozycje do 7 marca 2012 roku.

Linia kolejowa na Śląsku relacji Zawiercie - Katowice zostanie przebudowana. Przedsięwzięcie zakłada wykonanie prac modernizacyjnych na trzech stacjach kolejowych: Dąbrowa Górnicza, Katowice oraz Będzin.
Zarząd PKP ogłosił 27 lutego przetarg na roboty budowlane w ramach zadania. Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą składać kandydatury do dnia 7 marca, do godz. 12.00.

Przeczytaj również: Elektrownia Rybnik ogłosiła przetarg na instalacje odazotowania

Przetarg na roboty budowlane - zakres

  1. Stacja Dąbrowa Górnicza: przebudowa układu torowego łącznie ze zmianą geometrii, przebudowa rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym, zabudowa urządzeń do strzeżenia przejścia na miejscu, wybudowanie podjazdu na peron przystosowanego dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, przebudowa urządzeń łączności i oświetlenia zewnętrznego, wybudowanie nastawni kontenerowej, regulacja sieci trakcyjnej wraz dostosowaniem do nowego układu torów,
  2. Roboty na stacji Katowice obejmą wymianę rozjazdów wraz z wymianą napędów,
  3. Roboty budowlane jakie zostaną wykonane na stacji Będzin: zabudowa urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów.

Przetarg - szczegółowe informacje

Spółka PKP przewiduje, że roboty budowlane powinny zakończyć się do 30 listopada 2012 roku. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej