Linia kolejowa na Śląsku - przebudowa. PKP ogłosiły przetarg na roboty budowlane

2012-03-01 11:07
Linia kolejowa
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Linia kolejowa relacji Zawiercie - Katowice zostanie przebudowana. PKP ogłosiły przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji. Firmy, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą składać propozycje do 7 marca 2012 roku.

Linia kolejowa na Śląsku relacji Zawiercie - Katowice zostanie przebudowana. Przedsięwzięcie zakłada wykonanie prac modernizacyjnych na trzech stacjach kolejowych: Dąbrowa Górnicza, Katowice oraz Będzin.
Zarząd PKP ogłosił 27 lutego przetarg na roboty budowlane w ramach zadania. Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą składać kandydatury do dnia 7 marca, do godz. 12.00.

Przeczytaj również: Elektrownia Rybnik ogłosiła przetarg na instalacje odazotowania

Przetarg na roboty budowlane - zakres

  1. Stacja Dąbrowa Górnicza: przebudowa układu torowego łącznie ze zmianą geometrii, przebudowa rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym, zabudowa urządzeń do strzeżenia przejścia na miejscu, wybudowanie podjazdu na peron przystosowanego dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, przebudowa urządzeń łączności i oświetlenia zewnętrznego, wybudowanie nastawni kontenerowej, regulacja sieci trakcyjnej wraz dostosowaniem do nowego układu torów,
  2. Roboty na stacji Katowice obejmą wymianę rozjazdów wraz z wymianą napędów,
  3. Roboty budowlane jakie zostaną wykonane na stacji Będzin: zabudowa urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów.

Przetarg - szczegółowe informacje

Spółka PKP przewiduje, że roboty budowlane powinny zakończyć się do 30 listopada 2012 roku. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej