Lesko: Skanska wybuduje kolejny basen

2011-10-18 14:11
Skanska, zjeżdżalnia w Sokołowie Małopolskim
Autor: Skanska SA

W Lesku w województwie podkarpackim powstanie kryta pływalnia. Inwestycję o wartości ponad 18mln złotych netto, zrealizuje Skanska. Pływalnia będzie głównym budynkiem kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lesku.

Spółka budowlana Skanska podpisała 17 października umowę, na budowę kolejnego kompleksu rekreacyjno-sportowego.
W ramach nowego przedsięwzięcia Skanska wybuduje krytą pływalnię w Lesku na Podkarpaciu. Wartość umowy o roboty budowlane wynosi 18,8 mln złotych netto. Zamawiającym jest firma Sport Lesko oraz Gmina Lesko.
Dokument podpisali Zenon Bugno - dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska oraz Barbara Jankiewicz - burmistrz Leska.
Inwestycja jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu.

Kryta pływalnia - opis inwestycji

Kryta pływalnia będzie głównym budynkiem obiektu rekreacyjno-sportowego.
Pływalnia będzie dysponowała basenem pływackim, basenem rekreacyjnym, dwiema zjeżdżalniami (płaszczyznową oraz rurową, wyposażoną w brodzik dla dzieci i wannę z hydromasażem).
Wokół basenu Skanska wybuduje składaną widownię. Na terenie obiektu, na poziomie galerii powstanie również widownia stała. Pływalnia będzie dysponowała gabinetami odnowy biologicznej (elektrolecznictwa, wodolecznictwa, światłolecznictwa, krioterapii), jak również saunami fińskimi oraz siłownią.

Skanska, podpisanie umowy na budowę krytej pływalni w Lesku
Autor: Skanska SA

Kryta Pływalnia - dane techniczne

  • powierzchnia użytkowa - 1777,5 m2 ,
  • powierzchnia netto - 5348,7 m2 ,
  • powierzchnia całkowita - 4862,4 m2 ,
  • kubatura - 37640,0 m3

- Najciekawszym elementem realizowanego przez nas projektu będzie konstrukcja szkieletu i dachu z drewna klejonego. Dach zostanie wykonany z elementów wielkogabarytowych o dużym stopniu skomplikowania. - komentuje Roman Kawa, kierownik budowy, Skanska.
Kryta pływalnia została zaprojektowana w monolitycznej konstrukcji żelbetowej. Całość konstrukcji obiektu basenowo-rekreacyjnego została oparta na układzie ścianowym oraz słupkowym, na płycie fundamentowej. Dach obiektu zostanie pokryty płytami warstwowymi z rdzeniem styropianowym i mocowanym do pławni z klejonego drewna. Dach pływalni będzie wykonany w układzie nośnym szkieletowym, w konstrukcji z drewna klejonego.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej