Legenda rynku nieruchomości w Warszawie

2007-05-21 15:42

Cor van Zadelhoff jedna z czołowych postaci europejskiego sektora nieruchomości przybędzie do Warszawy, by odebrać nagrodę za wybitne osiągnięcia życia. Wręczenie wyróżnienia nastąpi podczas dorocznej gali Central & Eastern European Real Estate Quality Awards.

Nagroda przyznawana jest po raz czwarty. Każdego roku wyróżnienie to otrzymują osoby, które konsekwentnie i stale przyczyniają się do rozwoju sektora nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednimi zwycięzcami konkursu byli:

  • Eugene Golub, założyciel i przewodniczący Golub & Co, pierwszy prywatny deweloper budynku biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej we współpracy z GE Capital,
  • David Mitzner, założyciel i prezes firmy Apollo Rida,
  • Sándor Demján, założyciel i  prezes jednej z czołowych firm deweloperskich TriGranit Development Corporation, a także jeden z najbardziej wpływowych węgierskich biznesmenów.

Wyróżnienie zostanie przyznane 20 lutego 2007 roku, podczas uroczystej gali w Hotelu InterContinental, która zgromadzi ponad 400 dyrektorów z 10 krajów. 14 nagrodami zostaną uhonorowane wybitne projekty, firmy czy wyróżniające się w 2006 roku osobistości.

Wydarzenie organizowane jest przez Imagine Events oraz magazyn "Estates News". Prestiżowa grupa nagrodzonych jest wyłaniana przez profesjonalistów, a następnie oceniana przez ekskluzywne jury, w skład którego wchodzą dyrektorowie najbardziej poważanych firm, aktywnych w sektorze.

Przed galą zostanie zorganizowana specjalna konferencja, skierowana do deweloperów, inwestorów i ekspertów nieruchomości. Sympozjum odbędzie się od godziny 11 do 14 i poświęcone będzie trendom w zakresie nabywania ziemi w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Coraz większa dostępność pożyczek na zakup ziemi na bardziej dojrzałych rynkach jest jedną z najważniejszych obecnie kwestii - twierdzi  Richard Hallward, dyrektor CEE Real Estate Quality Awards. Może się to przejawiać w interesującym efekcie fali przez następne pięć lat, z zarówno tendencją zwyżkową, jak i malejącą dla dewelopera i inwestora. Ponadto legalna infrastruktura, strefy, dostępność ziemi - to również palące sprawy. Na ustach wszystkich pojawiają się PPP i oczywiście nowe otwierające się rynki, takie jak Rumunia czy Bułgaria czy też byłe kraje Związku Radzieckiego z ciągle nierozpakowanym bagażem doświadczeń.

Cor van Zadelhoff - to postać-legenda na rynku nieruchomości. Swoją pozycję zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu, pasji i ciągłej pracy. - Od kiedy rynek się otworzył w 1989 roku na nieruchomości komercyjne, stał się jednym z najbardziej interesujących i ekscytujących sektorów na świecie. Działanie na nim to przyjemność, ale i zaszczyt, chociaż przed nami jeszcze długa droga do przebycia. Ale z drugiej strony ciągle nie straciłem zainteresowania.

Obecnie Cor van Zadelhoff  jest Ambasadorem DTZ International i konsultantem DTZ w Holandii. Ponadto członek rady nadzorczej Damen Shipyards, Reggeborgh Beheer and RABO Bouwfonds NV, doradca nieruchomości zarządu Kolei Holenderskich i Royal Dutch Telecom. Dodatkowo przewodzi swojej prywatnej grupie inwestycyjnej.

Sukcesy zaczął jednak osiągać dużo wcześniej. W wieku 30 lat założył Zadelhoff, obecnie jedną z czołowych agencji nieruchomości w Holandii, zatrudniających 465 pracowników w 14 biurach, działających w różnych sektorach nieruchomości. Rok 1978 okazał się czasem ekspansji firmy Zadelhoff na rynek niemiecki, a 1990 to początek międzynarodowej współpracy w ramach joint venture między pięcioma europejskimi agencjami nieruchomości. Od tego czasu grupa się rozrosła i stworzyła sieć liczącą około 200 biur w 40 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej