Laureaci Nagrody Mies van der Rohe. Ole Gustavsen z pracowni SNOHETTA w Polsce

2012-09-21 12:56
Norweska Opera Narodowa i Balet w Oslo
Autor: Norwegia| Pracownia Snohetta Norweska Opera Narodowa i Balet w Oslo

Architektura świata w Polsce. Ole Gustavsen z pracowni SNOHETTA, laureat Nagrody Mies van der Rohe 2009 za Operę Narodową i Balet w Oslo, przyjeżdża z wykładem "Cyfrowa podróż po architekturze". Miasta, które gościć będą "Świadome Wnętrze 2012" z multimedialną prezentacją norweskiego architekta to: Gdańsk, Warszawa i Łódź.

W ramach V edycji wykładów dla architektów "Świadome Wnętrze", zaplanowanych w dniach 10-12 października w Gdańsku, Warszawie i Łodzi, możliwe będzie zapoznanie się z wybitną architekturą świata. Gościem specjalnym wydarzenia będzie arch. Ole Gustavsen z norweskiej pracowni SNOHETTA, która w 2009 roku otrzymała Nagrodę Mies van der Rohe za gmach Opery Narodowej i Baletu w Oslo. Ole Gustavsen wygłosi multimedialny wykład pod tytułem „Cyfrowa podróż po architekturze”. Zaprezentuje uczestnikom tego wydarzenia wizjonerskie pomysły i projekty pracowni oraz podzieli się problemami, z którymi SNOHETTA musiała się zmierzyć w trakcie realizacji tych projektów.

Celem spotkań "Świadome Wnętrze" jest ułatwienie kontaktów polskich architektów z uznanymi i nagradzanymi zagranicznymi projektantami w dziedzinie architektury i wzornictwa przemysłowego na świecie, przybliżenie europejskich trendów w zakresie design’u, technik projektowych i sposobów kompleksowego podejścia do projektowania obiektów komercyjnych.

Tegoroczne spotkania z architekturą świata odbędą się:

  • 10.10.2012 r. w Sopocie - miejsce: Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, godz. 15.00
  • 11.10.2012 r. w Warszawie - miejsce: Stara Prochownia, ul. Boleść 2, godz. 15.00
  • 12.10 2012 r. w Łodzi - miejsce: PBT Park Biznesu Teofilów, ul. Traktorowa 143, godz. 15.30

Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym przez SARP, Krajową Izbę Architektów oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Organizatorami spotkań "Świadome Wnętrze" są firmy MARTELA oraz ROCKFON. Partnerem spotkania w Łodzi jest firma Dr Schutz.

Więcej szczegółowych informacji o wykładach i prelegentach można uzyskać na stronie www.swiadomewnetrze.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej