Kurs walut Google - euro powyżej 5 zł 1 stycznia 2024?! To błąd w danych Google

2024-01-02 14:58
Kurs walut Google - euro powyżej 5 zł
Autor: Szymon Starnawski Kurs walut Google - euro powyżej 5 zł

Sprawdzałeś w wyszukiwarce Google kursy walut 1 stycznia 2024 wieczorem? Tego dnia kurs euro wyniósł powyżej 5 zł! Wiele osób wpadło w panikę widząc takie dane. Na szczęście były to fałszywe dane, które wynikały z błędnego interpretowania danych przez wyszukiwarkę Google. Co się stało?

Spis treści

  1. Euro powyżej 5 zł 1 stycznia 2024
  2. Dlaczego wyszukiwarka Google wskazywała błędne dane na temat kursów walut?
  3. Jaki jest aktualny kurs walut?
Szkoła budowania: Dom z poddaszem użytkowym

Euro powyżej 5 zł 1 stycznia 2024

1 stycznia 2024 euro w tabelach Google kosztowało ponad 5,40 zł, a dolar prawie 5 złotych. Ci, którzy sprawdzili kursy w wyszukiwarce, nie mieli złudzeń? Polska waluta idzie na dno! Dementujemy - wyszukiwarka Google, w poniedziałek 1 stycznia 2024, prezentowała błędne dane na temat kursu złotego. Dlaczego?

Dlaczego wyszukiwarka Google wskazywała błędne dane na temat kursów walut?

Wyszukiwarka Google standardowo pobiera informacje na temat polskiej waluty z oficjalnych tabel Narodowego Banku Polskiego. Jednak 1 stycznia 2024 algorytm "zgłupiał", gdyż tego dnia Narodowy Bank Polski nie dostarczył wyszukiwarce aktualnych danych dotyczących kursów walut. To w końcu dzień wolny od pracy. Tabele kursów NBP są aktualizowane w dni robocze. Aktualne dane zostały opublikowane dopiero dziś, czyli we wtorek 2 stycznia 2024.

Jaki jest aktualny kurs walut?

Z informacji w aktualnej tabeli NBP wynika, że we wtorek 2 stycznia euro kosztuje około 4,34 zł, a dolar - około 3,94 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej