Kształć się z PSBD

2007-07-18 17:59

Kilka dni zostało do szkolenia, aktualizującego wiedzę na temat zamówień publicznych. Są na nie zaproszeni przedstawiciele firm deweloperskich, biur projektowych i samorządów, jak również samodzielni przedsiębiorcy. Szkolenie odbędzie się 26 lipca 2007 roku w Warszawie, jego inicjatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów (PSBD).

Głównym tematem będzie wpływ ostatniej nowelizacji prawa zamówień publicznych na rynek usług budowlanych. Obowiązuje ona od 11 czerwca 2007 roku (w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy to już druga nowelizacja ustawy Prawo Zamówień Publicznych - przyp. red.). Chodzi m.in. o zmiany kwot progowych, zasady i formy ogłoszeń o zamówieniach, skrócenie terminów składania ofert, wpływ nowych przepisów na specyfikację istotnych warunków zamówienia (SIWZ) - którą wypełnia wykonawca, obowiązki wynikające z wyboru najkorzystniejszej oferty. Uczestnicy dowiedzą się o ułatwieniach, towarzyszących wykonaniu umów na roboty budowlane oraz roli podwykonawcy w postępowaniach przetargowych. Poruszony zostanie także temat środków ochrony prawnej, w tym planów powołania Krajowej Izby Wykonawczej, która od jesieni ma zastąpić zespoły arbitrów, rozstrzygające spory przetargowe.

Szkolenie poprowadzą dwie doświadczone prawniczki: Małgorzata Sobolewska oraz Ewa Wiktorowska. Pierwsza z nich praktykę w zakresie funkcjonowania przepisów z zamówień publicznych zdobywa od połowy lat 90. XX wieku. Druga procesy związane z udzielaniem zamówień koordynuje w ramach unijnych projektów, realizowanych przez Krajową Izbę Gospodarczą. Ponadto uczestniczy w pracach komisji sejmowych. Obie mają uprawnienia trenerskie z ramienia Urzędu Zamówień Publicznych.

Warsztaty są płatne. Dla członków PSBD oraz uczestników projektu KIGNET cena wynosi 290 zł. Pozostali zainteresowani zapłacą o 50 zł drożej. Zgłoszenia i więcej informacji pod adresem Foksal 2 w Warszawie, na stronie internetowej www.psbd.com.pl lub u Anny Mirynowskiej, kierowniczki biura PSBD (tel/fax: 022/827-77-50, 022/828-30-44).

PSBD istnieje od 1994 roku i pośredniczy w lobbingu na rzecz rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej