Kopalnia Silesia sprzedaje węgiel gospodarstwom domowym, ale nie wszystkim. Cennik węgla w kopalni Silesia

2022-10-18 13:36
kopalnia Silesia
Autor: Wikipedia Kopalnia Silesia sprzedaje węgiel gospodarstwom domowym

Kopalnia Węgla Kamiennego Silesia mieszcząca się na terenie Czechowic-Dziedzic 14 października ruszyła ze sprzedażą węgla dla klientów indywidualnych. W ofercie kopalni jest węgiel sortymentu orzech, groszek i miał węglowy. Jakie warunki trzeba spełnić, aby kupić węgiel w kopalni Silesia? Jakie są limity na węgiel? Cennik węgla w kopalni Silesia.

Spis treści

 1. Dla kogo węgiel z kopalni Silesia?
 2. Aktualny cennik węgla w kopalni Silesia
 3. Jaki limit na węgiel?
 4. Jak kupić węgiel w kopalni Silesia?

Dla kogo węgiel z kopalni Silesia?

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia rozpoczęło sprzedaż węgla gospodarstwom domowym, ale nie wszystkim. Węgiel mogą kupić tylko mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice oraz mieszkańcy gmin, na terenie których kopalnia prowadzi działalność eksploatacyjną, tj:

 • gmina Goczałkowice-Zdrój,
 • gmina Pszczyna,
 • gmina Bestwina,
 • gmina Miedźna.

  Aktualny cennik węgla w kopalni Silesia

  Jakie są aktualne ceny węgla w kopalni Silesia?

  • węgiel Groszek II - 2829 zł/tona,
  • węgiel Orzech - 2829 zł/tona,
  • Miał 21 - 1968 zł/tona.

  Jaki limit na węgiel?

  Jedno gospodarstwo domowe moze kupić do 3 ton węgla sprzedawanego luzem. W przypadku węgla sprzedawanego w workach typu big-bag - minimum 750 kg. Przez jedno gospodarstwo domowe należy rozumieć osoby zamieszkujące pod jednym adresem, a zakupiony węgiel będzie przeznaczany do celów opałowych w tym gospodarstwie.

  Jak kupić węgiel w kopalni Silesia?

  Kopalnia Silesia prowadzi telefoniczne zapisy na węgiel - klient zostaje poinformowany o terminie odbioru węgla. Do zakupu węgla wymagane sa następujące dokumenty:

  • dowód osobisty,
  • deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw z Urzędu Gminy, w której adres i dane osoby muszą pokrywać się z danymi kupującego węgiel,
  • pełnomocnictwo do odbioru węgla dla kierowcy (wzór do pobrania na stronie kopalni).

  Trzeba wiedzieć, że sprzedawca nie organizuje transportu sprzedanego węgla. Kupujący zobowiązuje się do zorganizowania transportu kupionego węgla we własnym zakresie, Podczas zamawiania węgla należy podać imię i nazwisko kierowcy oraz numer rejestracyjny pojazdu, który będzie odbierany węgiel. Jeden transport węgla może dotyczyć sprzedaży dla jednego gospodarstwa domowego. Nie ma możliwości łączenia transportów węgla luzem dla różnych odbiorców.

  Źródło: PG Silesia

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Czytaj więcej